transfactor3665
Opublikowane 15 Wrzesień, 2017

Na Ukrainie brakuje 120 tys. kierowców zawodowych – wszystko przez masową emigrację do Polski

granica_ukraina

Masowy napływ ukraińskich kierowców do Polski zauważalny jest także na samej Ukrainie. Okazuje się bowiem, że lokalni przedsiębiorcy mają tam ogromny problem ze znalezieniem chętnych do pracy.

Jak podał gospodarczy portal WNP.pl, powołując się na kijowską agencję InfoResist, już w chwili obecnej na ukraińskim rynku pracy brakuje 120 tys. kierowców zawodowych. W efekcie występują ogromne problemy między innymi w zakresie komunikacji publicznej – autobusy nie wyjeżdżają na trasy, gdyż nie ma kto nimi kierować. A powód? Oczywiście emigracja do Polski, która w ostatnich latach przybrała masową skalę. Kierowców kuszą przy tym kilkukrotnie lepsze zarobki, nowocześniejszy sprzęt i lepsze warunki pracy.

Swoją drogę pojawia się pytanie, kto zdoła tych Ukraińców na Ukrainie zastąpić. W końcu ukraińscy kierowcy są w Polsce w dużej mierze dlatego, że Polacy wybrali zatrudnienie na Zachodzie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. egon napisał(a):

  ukraina to jedna wielka patologia

 2. El trans napisał(a):

  A kogo ukraina obchodzi??? Nie wysilaj sie i nie wrzucaj takiego szlamu na portal .bleeee

 3. dono napisał(a):

  No to rzeczywiscie maja problem, bo wiekszej lipy niz u nich nie ma i pies z kulawa noga nawet na nich nie spojrzy.

 4. Abc napisał(a):

  Pewnie ściągną jakichś Tadżyków cz innych Kirgizów.

 5. Pawel / kierowca napisał(a):

  Tu sie panowie niema co z ukraincow smiac,bo gdyby nie kilka przypadkow i to ze weszlismy do unii niewiadomo jakie dziadostwo byloby u nas.Ale emigracja ludzi zawsze wymusza w kraju pewne zmiany wiec moze i na ukrainie kiedys sie poprawi

Odpowiedz