Uber Freight wchodzi na europejski rynek przewozu towarów – aplikacja ma gwarantować pewną płatność

W nawiązaniu do tekstów:

Towarowa aplikacja Uber Freight wystartowała, oferując płatności w 7 dni oraz minimum biurokracji

Uber coraz mocniej wchodzi na rynek przewozu towarów – aplikacja Uber Freight także dla małych flot

Dotychczas aplikacja Uber kojarzyła się w Europie wyłącznie z przewozem osób lub dostawami jedzenia na wynos. Teraz jednak do pierwszego europejskiego kraju wchodzi Uber Freight, czyli program dedykowany do transportu towarów.

W Stanach Zjednoczonych Uber Freight pojawił się w 2017 roku. Twórcy aplikacji chwalili wówczas, że maksymalnie upraszcza ona proces zdobywania ładunków, a także eliminuje działanie nieuczciwych lub psujących rynek pośredników.

Dla przykładu, Uber postanowił zagwarantować płatność w ciągu 7 dni, osobiście za nią odpowiadając. Ponadto wszelkie formalności obsługuje się za pośrednictwem telefonu lub tabletu, a zleceniodawca transportu ma możliwość stale śledzić ruch ciężarówki.

Pierwszy europejski rynek, na którym pojawi się Uber Freight, to Holandia. Ogłoszono, że aplikacja zacznie tam funkcjonować już za kilka tygodni. Ponadto holenderskie doświadczenia decydują o ekspansji na kolejne kraje.

Kto natomiast ma korzystać z tego programu na europejskim gruncie? Uber Freight ma nadawać się do użytku zarówno przez małych przewoźników, takich z jednym kilkoma pojazdami, jak i przez firmy z dużymi flotami.

Amerykańska reklama, prezentująca działanie aplikacji: