Uber coraz mocniej wchodzi na rynek przewozu towarów – aplikacja Uber Freight także dla małych flot

Uber rozwija swoją działalność w branży transportowej. Tym razem nie chodzi jednak o przewóz osób, lecz o aplikację do wyszukiwania ładunków. Ta, nosząca nazwę Uber Freight, ma być teraz dostępna dla nowej grupy użytkowników.

Na czym polega aplikacja Uber Freight, wyjaśniałem szerzej tutaj. Program ten nie tylko wyszukuje ładunki w najbliższej okolicy pojazdu, ale też zapewnia płatność w ciągu 7 dni i do minimum ogranicza formalności. Co jednak ważne, dotychczas była to usługa wyłącznie dla posiadaczy pojedynczych ciężarówek, czyli kierowców-właścicieli. Teraz natomiast jest to też usługa dla małych flot.

Po ostatniej aktualizacji, Uber Freight zaczął obsługiwać firmy posiadające do dziesięciu ciężarówek. Dzięki temu program stał się mniej niszowy i może zorganizować transporty dla większych kontrahentów. Można wręcz powiedzieć, że Uber otworzył się w ten sposób na ogromny rynek. Szacuje się bowiem, że 90 proc. amerykańskich firm ma około sześciu ciężarówek.

No to teraz pozostaje pytanie, kiedy Uber Freight pojawi się także w Europie. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że jak na razie jest to usługa tylko dla Amerykanów.