Turecki MAN ze sporą maszyną rolniczą w burtowej naczepie, pozbawiony aż dwóch zezwoleń

man_turcja_bez_zezwolen_1

Funkcjonariusze WITD Bydgoszcz zatrzymali w ostatnich dniach do kontroli turecką ciężarówkę, w której brakowało aż dwóch zezwoleń. Po pierwsze, kierowca nie okazał żadnego dokumentu związanego z ponadnormatywnością transportu, zaś po drugie, przewoźnik nie wypełnił do końca dokumentu zezwalającego na wjazd z ładunkiem do Polski, z oczywistych powodów. A o wszystkim opowiada poniższy komunikat:

W dniu wczorajszym inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli pojazd członowy, który już na pierwszy rzut oka wzbudził ich podejrzenia.

Przypuszczenia inspektorów potwierdziły się i po zatrzymaniu do kontroli okazało się że pojazd, którym przewoźnik z Turcji wykonywał transport maszyny rolniczej z Polski do Iranu przekracza dozwolone przepisami wymiary. Kierujący nie okazał wymaganego zezwolenia na przejazd pojazdu ponadnormatywnego. Na tym jednak jego problemy nie skończyły się. W trakcie kontroli okazało się że kierujący nie wypisał zezwolenia, które uprawniało go do wykonania tego transportu, a był to zobowiązany zrobić przed rozpoczęciem przewozu. W tym miejscu należy nadmienić, że nie wypełnianie wymaganego zezwolenia jest „sposobem” przewoźników z poza Unii Europejskiej na wykonywanie większej liczby przewozów, co powoduje, że stanowią oni nieuczciwą konkurencję do rodzimych transportowców.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami pojazd został usunięty na parking wyznaczony przez Starostę do czasu uzyskania stosownych zezwoleń i uiszczenia kaucji na poczet kary.

man_turcja_bez_zezwolen_2 man_turcja_bez_zezwolen_3