OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 3 Maj, 2014

Jak nie tuningować ciężarówki, czyli kiczowaty DAF XF105 z francuskiej firmy Beau

Francuski styl tuningu samochodów ciężarowych można opisać następująco – weź aerograf, kup tyle farby, ile zdołasz unieść i pokryj malunkami co się tylko da. Czasami efekt tego typu eksperymentów jest bardzo przyjemny dla oka, w wielu jednak przypadkach na usta ciśnie się jakieś brzydkie słowo, którym wyrazimy naszą dezaprobatę dla po prostu przesadzonego lakieru. To drugie wiele osób wypowie na widok poniższego DAF-a XF105, który trafił właśnie do floty francuskiej firmy Beau.

daf_xf105_beau_tuning_1 daf_xf105_beau_tuning_2

Inspirowane “Moulin Rouge” malunki mogłyby robić ogromne wrażenie jakieś piętnaście lat temu, lecz dzisiaj wyglądają po prostu kiczowato. To jednak nic w porównaniu z wnętrzem, które Beau zamówiło do swojego pojazdu. Wszystko pokryła w nim bowiem niebieska i żółta skóra w odcieniach dobieranych najwyraźniej przez pięciolatka. Stworzyło to naprawdę paskudne miejsce pracy, które dodatkowo nijak nie pasuje do czerwonego nadwozia.

Za tuning francuskiego DAF-a odpowiedzialny był Sjaak Kentie – holenderski specjalista od modyfikowania ciężarówek. Za paskudztwo powyżej ciężarówki, której pełną galerię można znaleźć TUTAJ, nie powinniśmy go jednak winić. Dobór wszystkich elementów leżał bowiem całkowicie w gestii francuskiej firmy, zaś sam Kentie ma na swoim koncie kilka imponujących projektów. Przykładem na te ostatnie może być Volvo FH z niską kabiną zmodyfikowane na zamówienie belgijskiej firmy Ceusters. Więcej na jego temat TUTAJ.

Źródło: kentietruckspecials.com

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. bebok napisał(a):

    Moje oczy! 😀 do wozenia gnoju jak znalazl! 😀

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.