TS–Transport Service rozpoczął odbiór 70 ciągników Scania R450, czyli dawna marka oraz nowe barwy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Firma TS–Transport Service Sp. z o.o. Gdynia odebrała pierwszą transzę z 70 zamówionych ciągników siodłowych Scania Streamline. Mowa tutaj o ciężarówkach w konfiguracji R450LA4x2, wyposażonych w 13 litrowe silniki o mocy 450 KM i spełniających normy emisji spalin Euro 6 bez układ recyrkulacji spalin.

Nowe pojazdy zostały wyposażone m.in. w zautomatyzowany system zmiany biegów Scania Opticruise, tempomat Scania Active Prediction, który za pomocą systemu GPS określa pozycję pojazdu i przewiduje topografię drogi przed pojazdem, a także w układ Eco-roll, który ocenia kiedy ciężarówka powinna wykorzystać siłę grawitacji aby swobodnie zjechać ze wzniesienia. Zarządzanie flotą ułatwi system Scania Fleet Management, zaś dla komfortu kierowców pojazdy wyposażono w największe kabiny Topline.

A wszystko to jest bardzo ciekawe z dwóch powodów – nie dość, że widoczne powyżej ciągniki otrzymały nowe firmowe barwy, swoją drogą całkiem przyjemne, to jeszcze zakup Streamlinów jest wielkim powrotem gdyńskiej firmy do marki Scania. Kiedyś już co prawda eksploatowała ona szwedzkie ciężarówki, konkretnie czarne egzemplarze wczesnej serii R Highline, lecz przez ostatnie lata flota TS–Transport Service była kompletnie zdominowana przez DAF-y XF105.