OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Maj, 2015

Trzy i pół roku więzienia za wypadek z rowerzystą, czyli Londyn i rowery na kolejnym przykładzie

mercedes_antos_ochrona_rowerzystow_dystrybucja_1

O tym jak w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w Londynie, na każdym kroku próbuje się wprowadzać przepisy chroniące rowerzystów, pisałem już wielokrotnie, konkretnie TUTAJ. O tym zaś jak londyńscy rowerzyści potrafią zachowywać się niczym połączenie samobójcy ze “świętą krową”, wielokrotnie pisaliście Wy, oczywiście w licznych komentarzach bazujących na doświadczeniach ze stolicy Anglii. A o tym, co grozi w Londynie za wypadek z udziałem rowerzysty, napiszę poniżej.

Jak podaje “Commercial Motor”, 53-letni kierowca wywrotki Barry Meyer usłyszał właśnie wyrok trzech i pół roku więzienia właśnie z uderzenie w rowerzystę, niestety ze skutkiem śmiertelnym. 54-letni cyklista zderzył się z jego wywrotką w centrum Londynu już dwa lata temu, natomiast teraz zakończył się proces w całej sprawie. Oprócz trzech i pół we więzieniu pan Meyer dostał także 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Dlaczego jednak kara była aż tak bardzo surowa? W swoim wyroku brytyjski sąd mówił o “nieuważnej jeździe”, która doprowadziła do wypadku, a do tego sądzony kierowca miał podobno bardzo bogatą historię drogowych wykroczeń.

Na zdjęciu: Ciężarówka przygotowana do ochrony rowerzystów

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. kjlkj napisał(a):

    to nie jst ten co tak zapierdzelał szalał bez zatrzymania ciasnymi uliczkami ? co to go tak wychwalaliście za szaleńczą perfekcyjną (jak to nazwaliście ) jazdę?

  2. Lel napisał(a):

    Dla tego ten zawód powinien mieć 3-4x większe wynagrodzenie. Ryzyko, papiery i ogólne ciążenie zawodowe jest ogromne, większe jak u pilotów. I co? Zarobki trochę większe jak w Aldiku.

  3. kokosowy napisał(a):

    To co do wyroku to się nie dziwię i powiem wręcz mało dostał jeśli gość już wcześniej miał nabruzdane. To i jak u nas raz cię na na czyms zlapia to zawiasy drugi mała odsiadka itd. nnasze polaczki z reguły za granicą grzeczne to i tylko się przy rowerzystach pilnowaliac i tyle.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.