Trochę złomu od WITD Poznań, czyli trzy jakże wspaniałe fotografie z kontroli na trasie numer 10

WITD Poznań opublikowało dzisiaj trzy jakże wspaniałe zdjęcia. Można sobie na nich zobaczyć w jak tragicznym stanie był jeden zestawów jeżdżących po polskich drogach. Zajechane opony to w tym przypadku niemalże delikatne stwierdzenie 😉 Ale najpierw sam komunikat:

18 czerwca inspektorzy Oddziału Terenowego w Pile prowadzili czynności kontrolne przy drodze krajowej nr 10. Działania ukierunkowane były na kontroli przestrzegania przepisów związanych z czasem pracy kierowców i stanu technicznego pojazdów.

W godzinach popołudniowych na punkcie kontrolnym zatrzymano do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika, poruszający się w kierunku Bydgoszczy. W trakcie pobierania dokumentów okazało się, że kierowca nie rejestruje swojej aktywności w postaci czasu jazdy, wymaganych przerw i odpoczynków na wykresówce.

W dalszym toku czynności kontrolnych przeprowadzono sprawdzenie stanu technicznego pojazdów. Jak się okazało samochód oraz naczepa posiadały bardzo poważne uszkodzenia, powodujące zagrożenie w ruchu drogowy. Zespół pojazdów odholowano na parking wyznaczony przez Starostę.

Wobec przedsiębiorcy i jednocześnie kierowcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Natomiast za nieprawidłowości w stanie technicznym, ww. osobę ukarano mandatem karnym.

troche_zlomu_od_witd_poznan_1 troche_zlomu_od_witd_poznan_2 troche_zlomu_od_witd_poznan_3