OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 5 Styczeń, 2019

Tranzyt z Niemiec do Włoch zakazany także w sobotę – nowe tyrolskie ograniczenia już od dzisiaj

Władze austriackiego Tyrolu zdecydowały się na dodatkowe ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych. Rozszerzą one sobotnie ograniczenia o dodatkowe dziewięć godzin, skutecznie utrudniając tranzyt między Niemcami a Włochami.

Dotychczas sobotnie zakazy ruchu obowiązywały w Austrii dopiero od godziny 15. Od dzisiaj trzeba jednak stosować się do nowych, dodatkowych ograniczeń. Mają one obowiązywać od godziny 7 do 15, na autostradach A12 oraz A13. Mowa więc między innymi o przejeździe przez przełęcz w Brennero.

Rozszerzenie sobotniego zakazu ma utrzymać się co najmniej do 16 marca, a więc przez jedenaście kolejnych weekendów. Ograniczenia będą dotyczyły wyłącznie przejazdów tranzytowych, a granicę obowiązywania zakazu ustalono na 7,5 tony.

Wszystko oczywiście związane jest z okresem zimowego wypoczynku. Aż do połowy marca Tyrol będzie przeżywał najazd turystów, co zauważalnie wpłynie na natężenie ruchu. By więc choć trochę odciążyć autostrady, postanowiono wyeliminować z nich ciężarówki.

Co więcej, trzeba też pamiętać o zakazach ilościowych, wprowadzonych w ubiegłym roku i znanych pod nazwą Blockabfertigungen. Władze Tyrolu postanowiły się tego pomysłu trzymać, tylko na pierwsze półrocze wyznaczając 17 zakazowych terminów. Pierwszy z nich to najbliższy poniedziałek, 7 stycznia, a kolejne przewidziano na okolice Wielkanocy, Wniebowstąpienia, Świąt Bożego Ciała oraz Zielonych Świątków.

W ramach Blockabfertigungen, na trasę tranzytową z Niemiec do Włoch wpuszczane jest maksymalnie 300 ciężarówek na godzinę. Pozostałe pojazdy muszą oczekiwać w długich kolejkach, tworząc wielokilometrowe korki.