OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Luty, 2019

Transporty ponadgabarytowe nie przejadą autostradą A2 w Poznaniu – jak wyznaczyć objazdy?

W nawiązaniu do tekstu:

Rozbudowa autostrady A2 w Poznaniu już od marca – w czasie prac będziemy jeździli po jednej jezdni

Firmy wykonujące przewozy ponadnormatywne muszą przygotować się na duże utrudnienia. Od marca 2019 roku, aż do czerwca 2020 roku, ponadgabarytowe ciężarówki nie będą miały wstępu na poznański odcinek autostrady A2. Zakaz utrzyma się na odcinku między węzłami Poznań Zachód i Poznań Wschód.

Ograniczenia mają związek z przebudową trasy, rozszerzającą ją do trzech pasów w każdą stronę. W czasie prac na autostradzie będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu, najwyraźniej nieprzystosowana do ruchu większych pojazdów.

Zarządca autostrady A2 poleca planowanie alternatywnych tras przejazdu. To jednak nie będzie łatwe, jako że remont mamy także na poznańskim odcinku drogi krajowej nr 92. Prace prowadzone są na moście przez Wartę, jezdnia jest tam zwężona i zwłaszcza w kierunku zachodnim trudno byłoby przejechać jakimkolwiek „gabarytem”.

W ramach informowania o nowych przepisach, kierowcom rozdaje się informacyjne ulotki. Zdjęcie jednej z nich pojawiło się wczoraj na facebookowej grupie TRANSPORT PONADNORMATYWNY W POLSCE.. Fotografię tę zamieszczam poniżej: