OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 15 Wrzesień, 2017

Transportowcy z Francji przygotowują protest – drogi będą blokowane, a na stacjach zabraknie paliwa

brak_paliwa_francja

25 września ruch na francuskich drogach może zostać sparaliżowany. Transportowe związki zawodowe – CGT-Transports oraz FO-Transport – przygotowują bowiem protesty.

Francuzi zmierzają protestować przeciwko niekorzystnym zmianom w prawie pracy. Jak natomiast to zrobią? W sposób bardzo tradycyjny – blokując drogi, masowo zatrzymując samochody ciężarowe i uniemożliwiając wjazd do centrów dystrybucji paliwa. W dużym skrócie, jak opisują to sami francuscy związkowcy, przygotowywane akcje mogą mieć zauważalny wpływ na krajową gospodarkę. Samochody ustawią się bowiem w ogromnych korkach, a na stacjach zabraknie paliwa.

Przypomnę tutaj, że związkowcy potrafią naprawdę skutecznie płynąć na sytuację paliwową w kraju. Przykładem mogą być tutaj wydarzenia z maja 2016 roku, opisywane w następującym artykule: Ponad połowa francuskich stacji benzynowych nie ma paliwa, natomiast w Paryżu jest to już 88 proc.

Na zdjęciu: stacja zamknięta przez brak dostaw

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. grazynka napisał(a):

  i tak zaby maja nagorsze paliwo jak zwykle pojeby !!! chcieli macrona to maja pojeba

 2. rs7 napisał(a):

  im ciapate muslimy niepotrzebne! SAMI SIE WYKONCZĄ NIEROBY JEB…… ! Wszyscy sie smieja z Rosji, a tu Francja to juz jest stan umyslu a nie panstwo!
  ps.Niech padaja z glodu, i tak sa najwieksza zaraza europy!

 3. El trans napisał(a):

  I bardzo dobrze niech walczą co im się należy.Bez transportu nie ma gospodarki tylko polacy za miske pomyj bedą żyły wyprówać po 2 tyg w kabinie.Francja to dobry przykład szanowania pracy.Kto byl na francuskiej firmie wie ze tam kierowca Francuz jest szanowany jak czlowiek (nie mówie o polakach i szoszonach bo francuzi wiedza ze to parobki bossow)

 4. rs7 napisał(a):

  El trans: hahahahaha, wez lekarstwa! Francja taki dobry kraj powiadasz? A byles kiedys we francji czy tylko slyszales na garbsenie? 😉 No chyba ze wozisz PL – GB – PL , to faktycznie jestes “oblatany” po tym syfiastym muzelmanskim leniwym kraju! Rispekt! 🙂

  • PiotrFr napisał(a):

   A ty byłeś? Czy znasz z opowieści kogoś mieszkającego w jakiś paryskich slumsach, bo nie stać na normalne mieszkanie? Mieszkam tu 10 lat i śmiesza mnie niezmiennie te teorie. Poza tym jeśli dla ciebie leniem jest ktoś, kto nie chce pracować za darmo to gratuluję szefowi.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.