Transporter ciężarówek z silnikiem V8, czyli Scania R520 Crown Edition w barwach ATF Heavy Transport

scania_r520_v8_atf_1

Przy transporcie nowych samochodów raczej nie spotyka się ciężarówek o imponujących konfiguracjach. Dominują niewielkie kabiny, nisko zawieszone i kryjące silniki w przeciętnych wariantach mocowych. Trudno więc nie zwrócić uwagi na najnowszy zakup firmy ATF Heavy Transport, uwieczniony na zdjęciach przez Czytelnika Jacka.

Przedsiębiorstwo z podwarszawskiego Klaudyna już kilka lat temu zaczęło kupować Scanie z mocniejszymi silnikami. Zbliżano się przy tym do magicznej granicy 500 koni mechanicznych, sprawdzając Scanie R480, czy też nowsze R490. Teraz zaś magiczna granica została w końcu przekroczona, jako że na firmowym placu pojawiła się zupełnie nowa Scania R520. Jest to więc nieczęsto spotykane połączenie transportera ciężarówek oraz silnika V8, już z daleka możliwe do rozpoznania po ciemnej atrapie chłodnicy, typowej dla ośmiu cylindrów.

Nowy pojazd to ciężarówka z serii Crown Edition, stanowiącej pożegnanie dotychczasowej serii R. Jeszcze przez kilka miesięcy ma ona stanowić alternatywę dla nowej generacji serii R, wyróżniając się bardziej atrakcyjną ceną, a przy tym dosyć dobrym wyposażeniem. Warto też zwrócić uwagę na zabudowę, która okazuje się konstrukcją holenderską. Mowa tutaj o nadwoziu od firmy GS Meppel, specjalizującej się w transporterach ciężarówek i już od lat współpracującej z ATF Heavy Transport. W połączeniu z silnikiem V8, mamy tutaj więc naprawdę bogatą konfigurację.