Transport zbiorników na tlen do największego tymczasowego szpitala w Europie

W styczniu cały świat oglądał chińskie ciężarówki, wożące dostawy na budowę tymczasowego szpitala zakaźnego w Wuhan. Dzisiaj natomiast podobne sceny możemy obserwować w Europie.

Największy tymczasowy szpital na naszym kontynencie został przygotowany w Hiszpanii. Stworzono go na madryckich halach wystawienniczych IFEMA, zwożąc tam medyczne wyposażenie (zdjęcie powyżej). I tak, dla przykładu, w ostatnich dniach można było zobaczyć cały konwój ponadnormatywnych ciężarówek, wiozących zbiorniki na tlen od firmy Air Liquide.

Szpital w halach IFEMA:

Zbiorniki musiały zostać odebrane z francuskiego miasta Metz, położonego 1600 kilometrów od Madrytu. W trasy wysłano więc długodystansowe ciężarówki, należące do firm Logica Aranda, Janocargo oraz Transportes Insausti. Pojazdy te załadowały zbiorniki we Francji, a następnie udały się z nimi do podmadryckiej miejscowości Cabanillas del Campo. Tam zbiorniki zdezynfekowano oraz napełniono tlenem.

Gotowe zbiorniki będą stały przy halach IFEMA. Dostarczą one tlen dla osób najciężej przechodzących zarażenie koronawirusem. Wszystko jest zaś doskonałym przykładem na to, jak wiele zawdzięczamy wyłączeniu branży transportowej z akcji „Zostań w domu”.

Zdjęcia z transportów: