Transport w Hiszpanii to eldorado dla Rumunów, Bułgarów i Litwinów – wzrosty sięgają 340 procent!

Powyżej: rumuńskie Fordy Cargo

Rumuńscy, bułgarscy i litewscy przewoźnicy podbijają hiszpańską branżę transportową. Firmy z tych trzech krajów odnotowały bardzo wysokie wzrosty, zarówno w przewozach międzynarodowych, jak i krajowych.

W transporcie ładunków wwożonych do Hiszpanii, firmy bułgarskie, rumuńskie i litewskie mają już łącznie 14 proc. udziałów. To wzrost o 15 proc. względem roku ubiegłego.

W przypadku eksportu z Hiszpanii, przewoźnicy bułgarscy, rumuńscy i litewscy mają obsługiwać 11 proc. całości. Tutaj największym wzrostem wykazali się Litwini, których udział w rynku – w skali rok do roku – wzrósł o aż 20 proc.

W transporcie krajowym trwa natomiast prawdziwe eldorado dla Bułgarów. W ciągu ostatniego roku udział bułgarskich firm w hiszpańskim transporcie krajowym wzrósł o… 340 procent! Innymi słowy, wykonali oni o 340 proc. więcej tras kabotażowych niż przed rokiem.

Choć z drugiej strony, nawet ten gigantyczny wzrost nie pozwolił Bułgarom dogonić firm rumuńskich. Te już od długiego czasu dominują w hiszpańskim kabotażu, a miniony rok przyniósł im kolejne 20 proc. wzrostu.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem.