Tragiczny wypadek nieopodal Darłowa: wywrotka uderzyła w bok lekkiego autobusu, dwie osoby nie żyją

Aktualizacja: dodałem fragment o przebiegu zdarzenia

Ciężarówka z nieznanych powodów zjechała na przeciwny pas ruchu – to niestety zbyt dobrze znane stwierdzenie prowadzi do doniesienia o bardzo tragicznym wypadku. Miał on wczoraj miejsce na drodze krajowej nr 37, między Darłowem a Karwicami w województwie zachodniopomorskim.

Ta ciężarówka to wywrotka marki Ginaf, czyli bardzo ciężki, specjalistyczny pojazd wykorzystujący podzespoły z DAF-a 85. Po zjechaniu na lewy pas drogi, samochód ten uderzył w bok lekkiego autobusu na bazie Mercedesa Vario. Trafił wprost w przedział pasażerski, powodując obrażenia u aż dziewiętnastu osób. Niestety, w przypadku dwóch osób były to obrażenia śmiertelne, a spośród rannych sześć znalazło się w stanie ciężkim.

Wypadek miał miejsce w godzinach popołudniowych i autobus przewoził głównie młode osoby, wracające ze szkoły w Darłowie. Ofiary śmiertelne miały 19 oraz 20 lat i pochodziły z pobliskiego Sławna.

Jak podają lokalne media, kierowca Ginafa był trzeźwy i przewoził zrębki drewna do portu w Darłowie. „RMF24” powołuje się natomiast na jednego ze świadków, według którego wywrotka dopiero co zakończyła wyprzedzanie traktora. Kierowca chciał po tym zjechać na prawą stronę jezdni, lecz z jakiegoś powodu pojazd nie chciał mu na to pozwolić. Wtedy też doszło do uderzenia w autobus. Jak podaje WITD Szczecin, tuż przed wypadkiem Ginaf jechał z prędkością 65 km/h, natomiast w przypadku autobusu było to 80 km/h.

Zdjęcia z Facebooka Obserwator Lokalny Sławno: