Toyota Proace do serwisów – może dojść do zapowietrzenia układu paliwowego lub nawet wycieków

toyota_proace_2

Toyota Proace to oferowany od kilku lat bliźniak Fiat Scudo, Citroena Jumpy i Peugeota Experta, praktycznie niespotykany na naszych drogach. Jeśli jesteś jednak w bardzo wąskiej grupie użytkowników tego modelu, powinieneś zainteresować się najnowszą akcją serwisową japońskiej marki. Jak bowiem podaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, model Proace może mieć wadę fabryczną.

Sprawa dotyczy egzemplarzy, które wyprodukowano we Francji między 25 kwietnia 2013 roku a 18 grudnia roku 2014. Objęte kampanią pojazdy wyposażono w filtry paliwa z elektrycznym układem podgrzewania, które na skutek nadmiernego wzrostu temperatury złącza mogą spowodować stopienie się obudowy i co najmniej rozszczelnienie układu. To natomiast prowadzi do zapowietrzenia, utrudnionego rozruchu lub zatrzymania pracy silnika na biegu jałowym. W najgorszym przypadku możliwy jest też wyciek paliwa.

Posiadacze objętych akcją pojazdów zostaną w odpowiedni sposób powiadomieni o możliwościach jej usunięcia. W Polsce mowa jest o 135 problematycznych pojazdach, których numery VIN można sprawdzić TUTAJ.