Toyota Hilux musi zjechać do serwisów – nowa generacja miewa problemy z wiązką elektryczną

2015 Toyota HiLux 4x4 SR extra cab

Toyota Hilux, czyli symbol trwałości oraz wytrzymałości, wystąpiła w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak się okazuje, japoński pickup może zgasnąć w czasie jazdy, w wyniku niewłaściwego mocowania wiązki elektrycznej. Z tego też powodu 457 egzemplarzy z polskiego rynku musi teraz pojechać do serwisów.

Oto komunikat UOKiK:

Przedsiębiorca Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Toyota Hilux, wyprodukowanych w Republice Południowej Afryki od 01.04.2016 r. do 09.02.2017 r., istnieje możliwość niewłaściwego zamontowania uchwytu mocującego wiązkę przewodów elektrycznych pod panelem przednim, w okolicy kolumny kierowniczej. W rezultacie może dojść do uszkodzenia przewodów na skutek kontaktu z poruszającym się wałkiem kolumny kierowniczej podczas obracania kierownicą. Przerwanie przewodów może spowodować nagłe zgaśnięcie  silnika, zwiększając ryzyko kolizji.

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 457 samochodów. Lista numerów VIN w załączniku.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany wiązki przewodów elektrycznych.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).