Renault Trafic marnie upozorowane na wóz strażacki – przewożono nim nielegalne papierosy

Typowo towarowe, nieprzeszklone samochody dostawcze bardzo rzadko trafiają do strażackiego użytku. Nic więc dziwnego, że funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili uwagę na to Renault Trafic, przyglądając się jego oznaczeniom. To natomiast wystarczyło, by samochód wzbudził podejrzenia swoim bardzo ubogim oklejeniem.

Oto komunikat Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili transport 300 000 papierosów, pochodzących z przemytu. Kontrabanda przewożona była w samochodzie upozorowanym na… pojazd straży pożarnej.

W jednej z miejscowości powiatu konińskiego funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG zauważyli pojazd marki Renault Traffic z oznaczeniami straży pożarnej, wyposażony w oryginalne lampy ostrzegawcze. Jednakże napisy boczne na burcie samochodu nie wyglądały na oryginalne.

W wyniku kontroli w pojeździe wykryto kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 300 000 sztuk nielegalnych papierosów o wartości 207 000 zł. Zatrzymano kierowcę 29-letniego mieszkańca województwa lubelskiego oraz pomagającego mu 60-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego.

Upozorowanie pojazdu na samochód straży pożarnej miało uchronić przemytników przed kontrolami.