Towarowa wersja Opla Zafiry i kolejny bliźniak z koncernu PSA – oto nowa generacja Opla Vivaro

Zgodnie z zapowiedziami, Opel właśnie pokazał nową generację modelu Vivaro. Jest to średniej wielkości samochód dostawczy, będący bratem bliźniakiem Citroena Jumpy, Peugeota Experta oraz Toyoty ProAce.

Dotychczasowy Opel Vivaro był samochodem jak najbardziej nowoczesnym, pozostającym w ofercie od zaledwie czterech lat. Niemiecka marka musiała go jednak zastąpić, by zakończyć w ten sposób współpracę z Renault. Wszystko dlatego, że Opel należy teraz do francuskiego koncernu PSA, a więc ma wspólnego właściciela z Citroenem oraz Peugeotem.

Z technicznego punktu widzenia, Opel zaoferuje to samo, co francuscy bracia. Do wyboru będą więc turbodiesle z rodziny HDI, a także trzy warianty długości, od 4,6 do 5,3 metra. Wysokość pojazdu to 1,9 metra, ładowność sięga 1400 kilogramów, a ponadto będzie można wybierać między towarowym, osobowym lub osobowo-towarowym wnętrzem.

Pierwsi klienci będą mogli odebrać nowe Vivaro w połowie bieżącego roku. Kto natomiast będzie potrzebował samochodu o mniej towarowym charakterze, będzie mógł zdecydować się na nowego Opla Zafirę. Samochód ten – co wyjaśniałem już tutaj – ma być właśnie bardziej luksusową, pasażerską wersją modelu Vivaro.