Toll4Europe już od 2018 roku jednym urządzeniem obsłuży opłaty drogowe w pięciu krajach

urzadzenie_oplaty_za_drogi

Firmy T-Systems, Daimler oraz DKV stworzą spółkę oferującą urządzenia do międzynarodowych opłat za drogi. Organizacje chroniące rynek przed monopolistami właśnie wydały zezwolenie na tę współpracę, a efektem ma być rychłe powstanie marki Toll4Europe.

Powyższa współpraca to w pewnym sensie odpowiedź na opieszałość europejskich urzędników. Już od lat mówi się bowiem o unijnym systemie, który miałby zbierać opłaty za drogi w różnych krajach, ułatwiając życie firmom transportowym. Prace toną jednak w biurokratycznych labiryntach, przez co w rychłą premierę unijnego systemu wierzy coraz mniej osób. I właśnie dlatego Toll4Europe ma zaoferować przewoźnikom prywatną alternatywę. Twórcy tej inicjatywy zdołali się bowiem porozumieć z zarządcami systemów opłat z poszczególnych krajów i już w przyszłym roku wprowadzą na rynek wyjątkowo uniwersalne urządzenie.

Od 2018 roku urządzenia Toll4Europe mają działać we Francji, Belgii, Niemczech, Austrii oraz Polsce. Szybko do listy mają także dołączyć Włochy, Hiszpania, Portugalia oraz Węgry, a do tego dojdą także opłaty za między innymi tunele oraz mosty. Biorąc zaś pod uwagę potencjał oraz doświadczenie uczestniczących w projekcie firm, trudno w te plany nie uwierzyć. DKV zajmuje się przecież płatnościami za drogi od 25 lat, Daimler jest między innymi największym producentem ciężarówek na świecie, a T-Systems dostarcza systemy teleinformatyczne dla między innymi samochodów oraz samolotów prestiżowych marek.

Zdjęcie oczywiście nie przestawia urządzenia Toll4Europe.