transfactor3665
Opublikowane 28 Maj, 2015

“To tylko kwestia czasu aż ktoś zostanie poważnie ranny lub zabity” – sytuacja w Calais coraz gorsza

port calais

W brytyjskich mediach jedna za drugą pojawiają się artykuły z alarmującymi informacjami z Calais. Dla przykładu, trzy dni temu Daily Mail opublikował tekst, w którym padło pewne bardzo trafne zdanie: to tylko kwestia czasu aż ktoś zostanie poważnie ranny, zabity lub imigranci wybiją szyby i wywloką kierowców z ciężarówek.

Słowa te wypowiedział brytyjski kierowca ciężarówki Michael Pearson, który zaczął odmawiać tras prowadzących przez Calais, obawiając się już nie tylko o ładunek i ciężarówkę, lecz także o samego siebie. Takich jak on jest zresztą więcej – brytyjscy kierowcy  zaczynają masowo odmawiać jazdy przez francuski port, prosząc o bezpieczniejsze przeprawy przez Zeebrugge w Belgii. I trudno się temu dziwić, bo liczba imigrantów wokół Calais jest już szacowana na 3 tysiące, a do tego mieszkańców Afryki cały czas tam tylko przybywa. Nie muszę chyba tłumaczyć, że siedzenie samemu w kabinie wokół takiej grupy zdesperowanych ludzi z łomami i nożami to rzecz niesamowicie niebezpieczna.

Calais zaczynają unikać także brytyjscy spedytorzy. Jak podaje BBC oraz Daily Mail, kolejne firmy zaczynają decydować się na przeprawy do innych portów, w tym właśnie do wspominanej Belgii. Tymczasem same władze Calais oraz zarząd portu nadal nie mają pomysłu na rozwiązanie całego problemu…

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. raptile napisał(a):

  Nie dziwię sie ze angole nie chcą tamtenty jezdzić, ja ich widze na codzien jak poruszają sie po drogach w angli, przeciez oni w ogóle jaj nie mają i boją sie wszystkiego..

  • jakon napisał(a):

   ciekawe jakby Tobie do kabiny zapukali czy nadal byłbyś taki chojrak

   • raptile napisał(a):

    francje – anglie robie non stop i cały czas calais – dover, dover – calais i w ciągu 2 lat tylko raz mi weszli na naczepe ( odrazu 11 😉 ) ale to tylko dlatego ze kręciłem pauze w miejscu gdzie mieli do mnie łatwy dostęp. O pukaniem zadnym nigdy sie nie spotkałem

 2. Krystian napisał(a):

  Kontener , upchnąc bydło, wywieźć na środek afryki otworzyć i spierdalać , jebać poprawność polityczną to gówno trzeba poprostu pozamykać do więzienia to nie XVI wiek tylko XXI.

 3. Karol45 napisał(a):

  Chcą tylko polepszyc swoj byt, przeciez polacy za komuny tez uciekali z biedy na zachod. Wina lezy w polityce, poza tym za uszkodzenie ladunku i naczepy to pieniadze z ubezpieczalni i tak sie ten kabaret kreci…

  • Bebok napisał(a):

   Wolne żarty. Pracować mogą na całym kontynencie, gdzie już się jakoś dostali, ale tylko w Anglii jest taki zasiłek że szukają jak mogą żeby się tam przedostać! Nie mają szacunku do nikogo i niczego, a europa jest tylko dla nich rajem gdzie za nic nie robienie można żyć jak w bajce.

 4. fds napisał(a):

  no ba, w końcu we francji bezrobocia nie ma więc nie ma kogo do policji brać by łapali tych imigrantów 🙂

Odpowiedz