Tesla buduje już własne naczepy, a teraz zaczęła dostarczać auta własnymi ciągnikami na prąd

W nawiązaniu do tekstu:

Tesla kupiła firmę transportową z flotą 100 autotransporterów…

Podobno już tylko miesiące dzielą nas od rozpoczęcia seryjnej produkcji ciężarowej Tesli Semi. Tymczasem jednego z egzemplarzy przedseryjnych można już spotkać w specjalistycznym użytku. Pojazd ten zaczął być wykorzystywany jako ciągnik pod autotransporter, realizując dostawy nowych samochodów osobowych.

Tesla nieustannie skarży się na opóźnienia z dostawami aut do klientów. Z tego też powodu firma kupiła na własność firmę transportową, o czym pisałem w ubiegłym miesiącu. Co więcej, jak się okazuje, od ubiegłego roku Tesla produkuje także własne naczepy. Są to pojazdy służące do przewozu samochodów osobowych, mające bardzo prostą konstrukcję.

Produkcja własnych naczep była podobno koniecznością. Dostawy naczep od zewnętrznych producentów były bowiem zbyt powolne i przewoźnicy nie mogli nadążyć za potrzebami Tesli. Teraz zaś coś podobnego chce się uczynić z ciężarówkami. Tesla chce sama sobie dostarczać ciągniki, właśnie w ramach produkcji modelu Semi. Mają one zostać wykorzystane we wspomnianej firmie transportowej, jako elektryczna flota na krótsze dystanse.

Na dołączonych do tekstów zdjęciach oraz filmie możecie zobaczyć pierwszą dostawę wykonaną przy użyciu Tesli Semi. Co zwraca uwagę, to fakt podstawienia samochodu bezpośrednie pod dom klienta, a nie do dealera, czy też do centrum dystrybucyjnego. Niemniej okazuje się, że tego typu dostawy są u Tesli normą i w pewnych regionach pozwalają wręcz skrócić czas realizacji zamówień.

Film: