rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Marzec, 2016

Terenowy Crafter 4Motion na polskiej ziemi, z profesjonalnym napędem 4×4 i zmodyfikowanym podwoziem

crafter_4motion_polska_1

Volkswagen Crafter 4Motion pozostaje w polskiej ofercie koncernu już od pięciu lat, a jednocześnie liczba osób, które widziały taki samochód na ulicy, ciągle jest minimalna. Aż tu nagle Czytelnik Marcin podesłał mi zdjęcia takiego właśnie Craftera sfotografowanego w Polsce i wyposażonego w polskie tablice rejestracyjne. Co więcej, jest to wersja z zamkniętym nadwoziem, czyli jeszcze rzadziej spotykana niż auta dostawcze 4×4 pod zabudowę, użytkowane chociażby przez strażaków, czy też służby energetyczne.

Czarny Crafter wyróżnia się już z zewnątrz, mając wyraźnie większy prześwit oraz terenowe ogumienie legendarnej marki BFGoodrich. Uwagę zwraca także malutkie logo firmy Achleitner umieszczone na błotniku i przypominające, że to właśnie ten austriacki specjalista od samochodów terenowych przygotowuje dla Volkswagena model Crafter 4Motion. Jego zadaniem jest właśnie zwiększanie prześwitu o około 10 centymetrów, a także przygotowywanie napędu z reduktorem i równomiernym rozłożeniem napędu na obie osie. W standardzie jest tutaj blokada tylnej osi, przednią oś będziemy blokowali za dopłatą, zaś samo zwieszenie jest znacznie sztywniejsze, wyróżniając się też uodpornionymi na jazdę w terenie stabilizatorami.

Oczywiście pozostaje pytanie kto i po co mógłby zamówić takiego Craftera 4Motion z niskim i częściowo przeszklonym nadwoziem? Sam długo się nad tym zastanawiałem, kiedy dotarło do mnie, że przecież opisywane auto ma świeże rejestracje z Poznania. To zaś może oznaczać, że mowa jest po prostu o aucie testowym, tudzież pokazowym, zamówionym przez Volkswagen Group Polska.

crafter_4motion_polska_2crafter_4motion_polska_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Robert napisał(a):

  Może to zamówienie od energetyki gazowni albo PKP na śląsku w podobnym kolorze jeżdzi SOK czyli Służba Ochrony koleji napęd by pasował nadwozie chyba siedmioosobowe

 2. Pieciek napisał(a):

  Tego typu aut jak i wyższych Caddy uzywają SOK-iści Straż Graniczna ITP 🙂 w Warszawie obok droca Wschodniego można było takie widzieć z kamerami wysięgnikami z kamerami itp :)i własciwie ten samochód jako specjalistyczny raczej sie do tego nadaje dla Strazy Pozarnych jako lekki i w teren i innych służb

 3. pete379 napisał(a):

  A mi się wydaje, że to nie jest zwykły 4Motion, bo miałby szosowe opony, to może być bardziej hardcorowa wersja Rockton (tak jak w gamie młodszego brata Transportera)- bardziej pancerna od “tanizny” 4Motion.

 4. Rafik napisał(a):

  Konfiguracja i kolor nadwozia kojarzą mi się bardziej z BOR, ABW lub CBA. Choć prawdą jest, że podobne auta jako mobilne centra dowodzenia straży ochrony kolei są i będą na stanie PKP Polskich Linii Kolejowych. Wyposażone m.in. w noktowizyjne kamery i osprzęt do zwalczania grup przestępczych kradnących elementy infrastruktury kolejowej, ale przede wszystkim, co jest procederem nagminnym, kradnących ładunki przewożone w wagonach towarowych.

Odpowiedz