Terenowe Iveco Daily 4×4 oficjalnie zaprezentowane – do wyboru są dwie kabiny i dwa rozstawy osi

iveco_daily_4x4_2015_2

I mamy kolejną premierę z rynku samochodów dostawczych, tym razem stojącą pod znakiem napędu na cztery koła. Iveco Daily 4×4, bo to o nim tutaj mowa, ujrzało właśnie światło dzienne na targach we Weronie, zwracając uwagę połączeniem szosowej z kabiny ze specjalistycznym podwoziem. Już na pierwszy rzut oka widać, że włoskie auto może stać się poważnym konkurentem dla legendarnego Unimoga.

iveco_daily_4x4_2015_1

Daily 4×4 wjeżdża na rynek w dwóch wariantach – jako krótka wersja z pojedynczą kabiną i rozstawami osi 3050 lub 3400 mm, a także jako załogowy model dostępny wyłącznie z dłuższym podwoziem. Niezależnie od kabiny, samochód może mieć DMC na poziomie 3,5 lub 5,5 tony, a do tego w ofercie znajdzie się także wersja pozbawiona nadwozia, którą będzie można zabudować na przykład jako autobus, kampera.

iveco_daily_4x4_2015_3

Dosyć jednak o kabinach, przejdźmy do rzeczy najważniejszej, czyli wyposażenia terenowego. Daily 4×4 ma sześć biegów połączonych z skrzynią rozdzielczych o czterech niskich przełożeniach. Do tego nie brakuje trzyczęściowego, stalowego zderzaka, mamy odpowiednie osłony podwozia, terenowe opony oraz opcjonalny osprzęt do montażu na przykład pługa śnieżnego. Jeśli natomiast chodzi o napęd to samochód dostępny jest wyłącznie z silnikiem 3.0 Euro 6 z technologią AdBlue, który oferuje 170 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.