Terenowa ciężarówka z chłodnią, czyli jak pojeździć po plaży Mercedesem Arocsem

arocs_1930_4x4_dystrybucyjnyWidoczny na zdjęciu Mercedes-Benz Arocs 1930 to pełnoprawny pojazd terenowy. Auto ma napęd 4×4, imponujący prześwit oraz odpowiedni kąt zejścia i natarcia, dzięki czemu z powodzeniem mogłoby pracować na przykład na budowie. Żeby jednak było ciekawiej, opisywany Arocs nigdy budowy z bliska raczej nie zobaczy, bo będzie pracował w transporcie dystrybucyjnym. Jak to możliwe? Już tłumaczę…

Zieloną ciężarówkę kupiła holenderska firma 2W Logistiek BV, która świadczy usługi transportowe dla hurtowni spożywczej Sligro. Sligro ma natomiast w gronie swoich klientów także restauracje działające bezpośrednio na plażach Zelandii – nadmorskiej prowincji Holandii. Zazwyczaj są to budynki postawione na wbitych w ziemie palach, które znajdują się z dala od ubitych dróg. Dowiezienie dostawy to takiego miejsca nie jest więc proste i dlatego też wykorzystuje się przy tym terenowe ciężarówki zabudowane pełnowymiarowymi chłodniami.

Nowy Mercedes nie będzie jedynym pojazdem tej wielkości, który pracuje na holenderskich plażach. W barwach Sligro jeździ już bowiem kilka starszych ciężarówek z napędem 4×4, wśród których są Axory, MAN TGM, a także Renault Kerax.

Źródło: TTM.nl