Przez telefon założysz teraz firmę, zapoznasz się z nowym prawem i przypomnisz o ważnych terminach

kierowca_piszacy_sms_daf

Możliwość zdalnego załatwiania spraw, przy ograniczeniu wycieczek do urzędu do minimum, jest szczególnie istotna dla osób z branży transportowej. Za dobrą informację można więc uznać nowe polskie usługi, uruchomione przez Ministerstwo Rozwoju. Dzięki nim, przez telefon nie tylko zapoznamy się ze zmianami w przepisach, ale nawet założymy działalność gospodarczą.

Poniżej zamieszczam fragment komunikatu Ministerstwa Rozwoju:

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017, z pomocą konsultanta, można zarejestrować własną firmę przez telefon. Właściciel firmy może również skorzystać z telefonicznego powiadamiania o zbliżających się ważnych terminach oraz istotnych zmianach w przepisach.

To pierwsze tego typu rozwiązanie w polskiej administracji publicznej i kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. W trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaśnia zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmuje dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Po rozmowie, przedsiębiorca otrzymuje sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gmin, gdzie urzędnik wydrukuje wniosek i przedłoży do podpisu. Całą rejestrację można wykonać również w pełni elektronicznie, wykorzystując do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Dokładną instrukcję zakładania firmy przez telefon można znaleźć TUTAJ.

Wyznaczony numer telefonu: 801 055 088