OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Luty, 2018

Tatra Phoenix z nową skrzynią biegów, 10-tonowymi osiami skrętnymi oraz tarczowymi hamulcami

W nowy rok Tatra weszła z udoskonalonymi ciężarówkami z serii Phoenix. Skorzystały one na zmianach opracowanych przez DAF-a, a także otrzymały udoskonalone osie oraz hamulce.

DAF dostarczył nowej generacji silników z serii MX-11 oraz MX-13. Spełniają one najnowsza normę Euro 6C i zyskały na mocy oraz momencie obrotowym. W zależności od wersji, mamy tutaj od 10 do 19 dodatkowych koni mechanicznych oraz od 50 do 200 dodatkowych niutonometrów.

Wśród nowości mamy też skrzynię biegów typu Traxon, dostarczaną przez firmę ZF. To konstrukcja zautomatyzowana, znana już z ciężarówek marki DAF oraz Iveco. Charakteryzuje się ona bardzo szybką pracą, znacznie sprawniejszą niż w dotychczasowym AS-Tronicu.

Sama Tatra opracowała natomiast udoskonalone podwozia. Mamy tutaj mocniejsze osie skrętne o pojedynczym ogumieniu. Ich maksymalna nośność została zwiększona o 1000 kilogramów, do poziomu pełnych 10 ton. W efekcie techniczne DMC każdego pojazdu jest co najmniej o tonę wyższe.

Co się nie zmieniło, to oczywiście kształt ramy oraz budowa osi. Nadal mamy tutaj ramę rurową oraz koła zawieszona na wahliwych półosiach. To rozwiązania typowe dla Tatry, niedostępne u innych producentów.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.