OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Czerwiec, 2019

Tatra Phoenix Euro 6 sfotografowana w Szwecji – to 50-tonowa wywrotka z 30-tonową ładownością

Szwedzki rynek samochodów ciężarowych całkowicie zdominowany jest przez krajowych producentów. Nawet zagraniczni giganci z „wielkiej siódemki” mają tam problem ze znalezieniem tam klientów. Tym większą ciekawostką jest więc spotkanie w tym kraju czeskiej Tatry Phoenix.

Czarny Phoenix został sfotografowany w Szwecji przez Czytelnika Archiego. Okazała się to ciężarówka z 2017 roku, wyposażona w napęd typu 8×8 oraz najmocniejszy w gamie, 510-konny silnik. Jest to oczywiście jednostka Euro 6, wraz z kabiną sypialną zamawiana od DAF-a. Czeską częścią nadwozia jest natomiast zabudowa, wykonana przez firmę VS-Mont.

Co też zwraca uwagę na zdjęciach, to wyraźne pochylenie tylnych kół. Wskazuje to na obecność rurowej ramy oraz wahliwych półosi z mechanicznym zawieszeniem. Wszystko to rzeczy typowe dla Tatry. Wrażenie mogą też robić wartości tonażowe, jako że czteroosiowy pojazd ma 50-tonowe DMC i niema równe 30 ton ładowności.

Dla wyjaśnienia też dodam, że czeski producent ma w Szwecji swoje oficjalne przedstawicielstwo. Firma ta sprzedaje Tatry ramię w ramię z wozidłami technologicznymi południowoafrykańskiej marki Bell. Jest to więc oferta typowo do najcięższych zastosowań.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: