OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 4 Wrzesień, 2014

Tatra Phoenix na nietypowych fotografiach, czyli demonstracyjny egzemplarz w towarzystwie ITD

tatra_phoenix_witd_bydgoszcz_3

Za ciężka o 13 ton 4-osiowa wywrotka to w sumie nic szczególnego – spora część tych ciężarówek ma 41-tonowe DMC technologiczne i wielu użytkowników trzyma się właśnie bliżej tej wartości, a nie przepisowych 32 ton. Na komunikat WITD w Bydgoszczy na temat zatrzymania takiego pojazdu prawdopodobnie nigdy bym więc nie zwrócił uwagi, gdyby nie dołączone do niego zdjęcia. Widzimy na nich pojazd wyjątkowo ciekawy i praktycznie niespotykany w naszym kraju, mianowicie Tatrę Phoenix. Co więcej, jest to najwyraźniej egzemplarz demonstracyjny, który przechodzi akurat testy u potencjalnego klienta.

Czeskie podwozie połączone z holenderską kabiną ważyło razem z ładunkiem 45 ton i jechało drogą z ograniczeniem do 8 ton. Wobec jego użytkownika zostało więc wszczęte postępowanie administracyjne. Zdjęcia z kontroli można zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy, że Tatra Phoenix to najnowszy cywilny model w ofercie czeskiego producenta, który wytwarzany jest od 2011 roku. Ciężarówka łączy w sobie czeskie podwozie o wysokiej wytrzymałość oraz holenderską kabinę, silnik oraz skrzynię biegów. Do produkcji wchodzą właśnie warianty Euro 6 modelu Phoenix, które będą miały na pokładzie silniki Paccar MX-11 oraz MX-13. DAF jest właścicielem około 19 proc. akcji w firmie Tatra. Więcej na temat modelu Phoenix pisałem ostatnio TUTAJ.

tatra_phoenix_witd_bydgoszcz_1 tatra_phoenix_witd_bydgoszcz_2Zdjęcia: WITD Bydgoszcz

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.