OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Październik, 2014

W Tarnowie zapomniano o samochodach dostawczych, czyli nowy wiadukt dla aut o wysokości do 1,7 m

Zaczynamy od krótkiego nagrania:

Dziwny ten wiadukt, czyż nie? Znaki wskazują tam dokładnie 1,7 metra wysokości, a w najwyższym miejscu mamy 217 centrymetrów. I lepiej się tej wartości trzymać, bo na innym nagraniu widziałem Volkswagena Caddy, który naprawdę nie miał nad dachem szczególnie dużo miejsca. Caddy jest zresztą największym rozmiarem samochodu, który zmieści się pod wiaduktem – samochody dostawcze pokroju Volkswagena T5, karetki, czy radiowozy to auta, którymi lepiej pod wiadukt się nie zapuszczać.

Wiecie co jest jednak najlepsze? Wiadukt ten został dopiero co otwarty i poświęcono mu ostatnio aż półtora roku, bo właśnie tyle trwała przebudowa konstrukcji. Dlaczego? Wykonawcy tłumaczą się, że taki był plan, podczas gdy autorzy planu tłumaczą, że kuriozalne ograniczenie wysokości będzie funkcjonowało tylko tymczasowo. Za jakiś czas konstrukcja ma mieć 4,7 metra głębokości, gdyż droga zostanie po prostu obniżona. Pozostaje jednak pytanie, ile ten “jakiś czas” potrwa, skoro na powyższy bubel poświęcono 1,5 roku.

Źródło: Gazeta Krakowska

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. qwertyy napisał(a):

  i znając życie jak jak ta wartość dojdzie do tych 4,7m to będzie też tam zadaszony basenik 😉

 2. Grzenio napisał(a):

  Dawniej ten wiadukt był nieco wyższy, ale i tak wyższy rowerzysta musiał przykurczyć głowę, ledwo ledwo wchodziła tam Kia K2500. Takie robili sceny że zamknięty tyle czasu teraz znowu za niski… Polaczkom nigdy nie dogodzi.

 3. carrera369 napisał(a):

  O niczym nie zapomniano.
  Zrobiono ułatwienie dla samochodów osobowych – droga mogła by być ciągle nieprzejezdna do czasu obniżenia drogi.

 4. gościu napisał(a):

  Drodzy użytkownicy i drogi redaktorze, pragnę poinformować iż zauważyłem ze to jest wiadukt kolejowy, a więc nie można sobie go podnieść tak jak jakąś estakadę nad skrzyżowaniem, ponieważ byłby zbyt stromy podjazd pod górkę dla pociągu, a wiec moim zdaniem wiadukt jest w porządku, tylko dlaczego od razu nie wykopali pod nim przejazdu? – Polska rzeczywistość…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.