rekrutuj 40ton665
Opublikowane 22 Sierpień, 2017

Także Kamaz 6520 otrzymał kabiny od Axora, a pierwsze jego egzemplarze trafiły już do użytku

kamaz_6520_nowa_kabina_zamowienie

W nawiązaniu do tekstów:

Lista najpopularniejszych ciężarówek w Rosji, wraz ze statystykami sprzedaży z początku 2017 roku

Historia kabiny Kamaza, czyli od lat 70., poprzez dziesiątki odrzuconych projektów, aż po wersję Maxi

Po ponad 40 latach od premiery dotychczasowej kabiny, wytwarzanej nieprzerwanie od 1976 roku, nowa nadwoziowa epoka zaczyna obejmować u Kamaza także samochody terenowe. Do użytkowników zaczynają bowiem trafiać pierwsze wywrotki, które mają przed zabudową mercedesowskie kabiny.

Przykładem może być tutaj zamówienie dla rosyjskiej firmy Afor-Les, która zamówiła 20 wywrotek 6×4 o oznaczeniu 6520-21010-43. Mamy tutaj więc do czynienia z kolejną generacją Kamaza 6520, który – według statystyk sprzedaży z pierwszej połowy roku – jest czwartą najpopularniejszą ciężarówką w Rosji. Ponadto trzeba zaznaczyć, że wszystkie opisywane pojazdy zostały wyleasingowane na okres 36 miesięcy. W przypadku rynku rosyjskiego taki sposób finansowania nadal nie jest zbyt oczywisty.

A co znajdą tutaj kierowcy? Pod kabiną pochodzącą z Mercedesa Axora kryje się silnik marki Kamaz, zgodny z normami Euro 4 i mający układ V8. Jednostka ta ma 11,8 litra pojemności, generuje 400 KM, a do tego dochodzi manualna skrzynia biegów marki ZF, o 16 przełożeniach. Kamaz chwali się także układem Common Rail od firmy Bosch oraz pneumatycznym zawieszeniem kabiny. Jeśli natomiast chodzi o ładowność, to wynosi ona około 20 ton.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. kajos napisał(a):

  to podobne raczej do MANa niz do Mercedesa

 2. Piotr napisał(a):

  No dokładnie.
  Wręcz uważam, że do mercedesa z wyglądu to mu daleko.
  Myślę, że ma t związek ze stylistycznymi poprawkami

 3. dono napisał(a):

  Teraz moga zawalczyc o zachodnie rynki, poki rubel slaby.

Odpowiedz