Tak może wyglądać nowy DAF z najdroższą kabiną – grafika na podstawie zdjęć

Fot. facebook.com/DAFFanInternational

Wojciech Karolczak, projektant i autor bardzo ciekawej pracy dyplomowej o kabinach ciężarówek, już ponad miesiąc temu przedstawił prawdopodobny wygląd nowego DAF-a. Swoją grafikę wykonał w oparciu o zdjęcia egzemplarzy, które wyjechały na drogi w maskujących oklejeniach.

Grafika z początku kwietnia przedstawiała wersję z najmniejszą testowaną kabiną, a więc o średnim podwyższeniu dachu i ze standardową długością sypialni. Właśnie takie egzemplarze dominowały początkowo na zdjęciach. Od tamtego czasu przybyło jednak fotografii większych wersji, z sypialnią wydłużoną o 20 centymetrów oraz z najwyższym dachem. Właśnie taki wariant Wojciech przedstawił więc na swojej najnowszej, zamieszczonej poniżej grafice.

Prawdopodobnie tak będzie wyglądał nowy DAF z największą kabiną:

Autor grafiki: Wojciech Karolczak

Prawdopodobnie tak będzie wyglądał nowy DAF z najmniejszą kabiną:

Autor grafiki: Wojciech Karolczak

Kiedy premiera, jak się na nią zapisać, czym będzie wyróżniało się wnętrze i jakie dodatki zastosowano w zakresie aerodynamiki?  O tym już dzisiaj pisałem, w tekście zatytułowanym: Nowy DAF XF: osłony podwozia jak w aucie sportowym oraz salonka z przodu kabiny?

A gdyby ktoś nie był w temacie i zastanawiał się w jaki sposób dłuższa kabina będzie współpracowała z pełnowymiarowymi naczepami, to podaję krótkie wyjaśnienie. Od września 2020 roku producenci kabin mogą wydłużyć kabiny o 90 centymetrów, pod warunkiem uzyskania korzyści aerodynamicznych. Dotyczy to wyłącznie nowych modeli z nowymi homologacjami i DAF ma być oficjalnie pierwszym takim modelem.

Fot. Marcel van der Geugten/Trucking International