Tak dzisiaj sprzedaje się używane ciężarówki – nowy obiekt TruckStore pod Poznaniem

Jeszcze niedawno podział był bardzo wyraźny – nowe ciężarówki kupowało się u eleganckich dealerów, natomiast używane wybierało na zwykłych placach. Rynek pojazdów używanych przechodzi jednak spore zmiany, między innymi przez dużą ilość takich pojazdów. Samochody poleasingowe stworzyły naprawdę ogromną ofertę, a to prowadzi do symbolicznych inwestycji.

Oto przykład z Komornik pod Poznaniem, gdzie znajduje się oficjalny, mercedesowski punkt sprzedaży pojazdów używanych TruckStore. Jeszcze niedawno mieliśmy tam prosty plac z kontenerami biurowymi dla handlowców. Teraz otwarto nowoczesny obiekt, którego budowa pochłonęła 11 miesięcy oraz okrągły milion euro. Całą powierzchnia budynku to 600 m2, z czego 200 m2 obejmują biura, a 400 m2 przeznaczono na halę serwisową z kanałem. Dzięki temu używane Mercedesy będzie można przygotować dla klientów bezpośrednio na miejscu. Choć w razie szczególnego wzmożonego ruchu na serwisie pojadą one też do dealera ciężarówek nowych. Ten znajduje się po drugiej stronie ulicy, w odległości kilkuset metrów.

Jest też pewna ciekawostka. Skoro budowa trwała 11 miesięcy, to spora jej część przypadła na tak zwane „zamrożenie gospodarki”. Czy nie było więc problemów z realizacją obiektu? O dziwo nie, gdyż – jak tłumaczy Mercedes-Benz Trucks Polska – wszystkie materiały budowlane pochodziły z kraju i niczego nie sprowadzano z zagranicy.