rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Sierpień, 2017

Tak będzie wyglądało wnętrze Nikola Ona – wodorowa ciężarówka zaoferuje mnóstwo miejsca

nikola_oneO ciężarówkach marki Nikola pisałem już wielokrotnie. Po raz pierwszy możemy jednak przyjrzeć się kabinie sypialnej tego pojazdu, wraz z jej planowanym zagospodarowaniem. Wszystko za sprawa grafik, które opublikował sam producent ciężarówki.

Jak widać poniżej, futurystyczne nadwozie będzie kryło układ typowy dla amerykańskich “sleeperów”. Będziemy mieli więc dwa pełnowymiarowe łóżka oraz umieszczoną obok nich, pionową lodówkę. Nie zabraknie też miejsca na mikrofalówkę, a także całego szeregu mniejszych schowków. Ponadto uwagę zwraca ogromna ilość wolnej przestrzeni, związana z umiejscowieniem wejścia – to znajdzie się między szoferką a sypialnią, dając nam coś w rodzaju otoczonego szafkami korytarza.

Oto grafiki, a pod nimi kontynuacja tekstu:

nikola_one_wnetrze_1 nikola_one_wnetrze_2 nikola_one_wnetrze_3 nikola_one_wnetrze_4

Nikola Motor Company zapowiada, że obsługa tego wnętrza będzie odbywała się przez ekrany dotykowe. Pierwszy z nich, o naprawdę gigantycznych rozmiarach, umieszczony zostanie na desce rozdzielczej. Drugi zaś znajdziemy w sypialni, sterując przy jego pomocy klimatyzacją, ogrzewaniem, czy oświetleniem.

Wraz z grafikami prezentującymi kabinę, amerykańska firma poczyniła też kolejne zapowiedzi dotyczące produkcji. I tak możemy tutaj przeczytać, egzemplarze testowe zaczną być wytwarzane w 2019 roku, w październiku 2020 roku pojawi się pierwsze 5 tys. egzemplarzy dla klientów, natomiast rok później wystartuje już produkcja seryjna.

Więcej na temat Nikola One, a zwłaszcza 1000-konnego napędu wodorowego, przeczytacie tutaj.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Barrtek napisał(a):

    Czy ja wiem, według mnie przez to umiejscowienie drzwi marnuje się sporo miejsca, które mogłoby być sensownie zabudowane…

  2. Hohla napisał(a):

    Ale jak na amerykańską ciężarówke kabina malutka (ta w której sie prowadzi)

  3. Stefan napisał(a):

    Mnie zastanawia jeden fakt jak będzie zawieszona ta kabina ? Czy będzie oparta na systemie poduszek powietrznych niezależnych od ramy pojazdu czy to będzie stary średniowieczny amerykański system z przodu przykręcona do ramy na wahaczach a z tylu na podzuszkach ?

Odpowiedz