OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Styczeń, 2018

Tachograf od czterech dni zapisywał odpoczynek – w tym czasie ciężarówka uczestniczyła w drogowej kolizji

odpoczynek_od_4_dni

Pracując na miejscu kolizji drogowej, funkcjonariusze WITD Łódź trafili na rzecz co najmniej niecodzienną. Ciężarówka uczestniczyła w tym zdarzeniu, znajdując się przy tym w ruchu, a jednocześnie jej tachograf zapisywał odpoczynek od… czterech dni. Przeczytacie sami, oto inspekcyjny komunikat:

17.01.2018r. doszło do kolizji drogowej na drodze krajowej nr 91, w powiecie piotrkowskim. W zdarzeniu brał udział pojazd ciężarowy. Na prośbę Policji z Piotrkowa Trybunalskiego Inspektorzy WITD w Łodzi z Oddziału terenowego w Piotrkowie Trybunalskim dokonali pobrania danych z tachografu pojazdu ciężarowego.

Po analizie informacji stwierdzono, że w pojeździe od dnia 13.01.2018r. do czasu zdarzenia, tj. do dnia 17.01.2018r., w tachografie cyfrowym rejestruje się odpoczynek! Ponadto kierowca nie posiadał przy sobie karty kierowcy. W trakcie próby ustalenia okoliczności zdarzenia, kierujący pojazdem z rozbrajającą szczerością zeznał, że zapomniał zabrać kartę kierowcy i położył magnes na czujniku ruchu zainstalowany w skrzyni biegów, aby w tachografie rejestrował się odpoczynek. Przyznał się tym samym do nieposiadania wymaganych dokumentów i świadomej manipulacji urządzeniem rejestrującym!

W trakcie czynności kontrolnych kierowca przekazał magnes Inspektorom, którzy zabezpieczyli go jako dowód w sprawie. Z powyższych czynności sporządzony został protokół, na kierowcę nałożono mandaty karne, natomiast w stosunku do przedsiębiorcy odpowiedzialnego za przewóz wszczęto postępowanie administracyjne.

Po zakończeniu czynności przez Inspektorów ITD oraz Funkcjonariuszy Policji pojazd usunięto na parking strzeżony, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oby jak najmniej takich kierowców na naszych drogach!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. rs7 napisał(a):

  Panie Filipie: Ostatnie zdanie w Pana tekscie to pobozne zyczenie, zreszta jak wiekszosci z nas! Dopoki beda te smieszne kary, dopoty dziady beda kombnowac jak ten ze zdjecia!!! On w te cztery dni zarobil na nielegalu tyle ze ta kara to drobne….. Tak samo jak przeladowane busy… Te kary to cytuje jednego z busiarzy: Promocja w porownaniu do zarobkow na przeladowaniu!!! To sie nigdy nie skonczy……

 2. Piotr napisał(a):

  Logiczne przecież. Jeśli cały tydzień nie zdejmiesz magnesu to nie przekroczysz tygodniowego czasu prowadzenie;)

 3. Linek napisał(a):

  Niecodzienne wydarzenie? 90 % krajowki tak robi. To taka tajemnica Poliszynela. Inspekcja doskonale o tym wie.

 4. Ajsik napisał(a):

  Szkoda, ze nie ma wiecej info, czy magnes mial wpływ na systemy bezpieczeństwa w zestawie. Moze, wtedy pare osób przemyslaloby czy warto kogos zabić. Druga sprawa, moze najwyższy czas, aby elastyczni tracili uprawnienia chociaż na 3 miesiące w ramach przemyslenia swojego postepowania. Nie jestem swiety, ale 4 dni szalec na kamieniu po drogach publicznych, to troche przesada. Niestety, to nie jest wyjatek. Szczęście, ze nikogo nie zabil “wypoczety kolega”.

 5. game_over napisał(a):

  I płacone z kilometra.
  Nazarabiałeś

 6. Reynevar napisał(a):

  A jak ich mijalem na drodze to sie zastanawialem co przeskrobal:)

 7. 1 napisał(a):

  W nocy, jak ITD śpi w co drugim aucie z krajówki zegary stoją, na krajowych drogach, już nie mówię co się dzieje na wojewódzkich …

 8. Zyga59 napisał(a):

  CB radio to jest wynalazek na który w naszym kraju nie trzeba zezwolenia,pytam: dlaczego? przecież to zezwolenie na łamanie prawa drogowego

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.