OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Styczeń, 2018

Ta lekka ciężarówka z Chin ma przejechać 500 km bez ładowania i mieć tylko 2,7 tony masy własnej

Yinlong_elektryczna_ciezarowka

Kiedy słynna Tesla pokazała ciężarówkę Tesla Semi, o zasięgu 800 kilometrów, pojawiły się głosy niedowierzania. Elektryczne samochody dostawcze od renomowanych producentów, jak Mercedes-Benz eVito, czy Volkswagen eCrafter, nie potrafią zaoferować nawet 200 kilometrów zasięgu. No i dochodzi nam opisywana dzisiaj  sprawa firmy DHL Deutsche Post, której elektryczne auta przejeżdżają zimą do 75 kilometrów (zapraszam tutaj). Naprawdę trudno więc uwierzyć w wiadomość, która pojawiła się ostatnio w Chinach.

Firma Yinlong twierdzi, że opracowała auto dostawcze o zasięgu aż 500 kilometrów i masie własnej zaledwie 2,7 tony. Przyznacie, że takie połączenie może brzmieć nieprawdopodobnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że elektryczna motoryzacja nie jest dla Yinlong niczym nowym. Firma ta już od dłuższego czasu produkuje elektryczne oraz hybrydowe autobusy. Ponadto jest to też bardzo duży producent samych baterii oraz przemysłowych magazynów energii.

Jeśli chodzi o sam pojazd, to przypomina on typowo azjatycką, lekką ciężarówkę. Z uwagi jednak na zastosowanie napędu elektrycznego, nie trzeba było instalować układu odchylania kabiny. Dlatego też skrzynia ładunkowa może znajdować się tuż za szoferką, tworząc jednolitą bryłę. Rozmiary samochodu to 5,99 metra długości, 2,04 szerokości o 2,74 wysokości. Wspomniana masa własna wynosi 2,7 tony, przy 4,4 tony DMC. Baterie umieszczono pod skrzynią ładunkową, po obu stronach ramy, natomiast prędkość maksymalna to 105 km/h.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. fikus72 napisał(a):

  Jeżeli ta konstrukcja jedzie na pusto prostą drogą np.chińską autostradą to wynik ten jest do osiągnięcia. Problem zacznie się kiedy zostanie załadowana i będzie musiała manewrować w warunkach miejskich. Wtedy zasięg spadnie jak pozostałym.Nie zmienia to jednak faktu że chińska myśl technologiczna zawojuje świat.Gdzieś w końcu te nadwyżki budżetowe lokują wymagając konkretnych wyników; w przeciwieństwie do UE gdzie wszystko na kredyt ( czyli jak nie moje to i zmarnowanie mniej boli, a jak nie wyjdzie to że za małe dotacje). Inna sytuacja jest w USA tam “ktoś” lokuje własne środki; pytanie tylko na jak długo będzie go stać.

  Reasumując- pojazd wart uwagi ze względu na gabaryty-jeżeli faktycznie będzie posiadał podane parametry np. do lekkiej kurierki, ciastkarni,lodziarni, małej piekarni itp.

 2. slavko napisał(a):

  chyba bez ładowania Filipie

 3. Dawid napisał(a):

  Zrobi 500km i tylko 500km. A czy to “500” to aby nie jest coś związanego z kaczystowskim 500+? Nie no raczej nie, ale czy na pewno?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.