Ta firma ma już 25 elektrycznych wywrotek 8×4 – wymiana baterii trwa jedynie 6 minut

Chińczycy po raz kolejny pokazują, że pod względem rozwoju ciężarówek na paliwa alternatywne są w światowej czołówce. Podczas gdy w Europie wydarzeniem jest przekazanie na testy nawet jednego elektrycznego pojazdu, chińska firma Ansteel Logistic Company dopiero co odebrała 18 takich maszyn.

Mowa tutaj o flocie elektrycznych wywrotek, wyposażonych w układ osi 8×4. Wszystko to pojazdy pochodzące z oficjalnej oferty i przekazane w ramach najzwyklejszego, komercyjnego zamówienia. Ich codzienna praca odbędzie się głównie na terenie portu, uczestnicząc w przeładunkach metali.

Wcześniej Ansteel Logistic Company odebrało już siedem tego typu pojazdów. Łącznie firma ma więc do dyspozycji już 25 elektrycznych wywrotek. Wszystkie one wyprodukowane są przez firmę Beiben, znaną z oficjalnej współpracy z Mercedesem. Co więcej, przedsiębiorstwo już zapowiada kolejne zamówienia.

Zasięg? Litowo-żelazowo-fosforanowe baterie chińskiej marki CATL pozwalają przejechać do 120 kilometrów. Następnie wymagane jest 1,5-godzinne ładowanie lub trwająca sześć minut wymiana akumulatorów. Te ostatnie znajdują się w pionowym stelażu, między kabiną pojazdu a zabudową.