OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Kwiecień, 2018

Co szesnasta brytyjska ciężarówka dostała emulator AdBlue – wyniki kontroli z ostatnich siedmiu miesięcy

Służba kontrolna DVSA podsumowała kontrole ponad 10 tys. ciężarówek, przeprowadzone w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy. Okazało się przy tym, że emulatory AdBlue zdobyły wśród brytyjskich przewoźników niemałą popularność.

DVSA podzieliło swoje statystyki pod względem pochodzenia pojazdów. Większość stanowiły ciężarówki zagraniczne, których sprawdzono dokładnie 5898 egzemplarzy i znaleziono przy tym 127 emulatorów. Ciężarówek brytyjskich sprawdzono wyraźnie mniej, bo jedynie 4339 egzemplarzy. Ilość emulatorów była za to dwukrotnie wyższa, wynosząc 261 sztuk. Statystycznie więc, wśród ciężarówek zagranicznych stosunek wykrytych emulatorów do sprawdzonych pojazdów wynosił 1 do 46. Wśród ciężarówek brytyjskich było to 1 do 16.

Jak podaje DVSA, większość emulatorów znajdowała się w starszych pojazdach. Spełniały one normy emisji spalin Euro 4 oraz Euro 5 i zapewne otrzymały emulatory w związku z problemami technicznymi. Była też jednak pewna ilość bardzo świeżych pojazdów, już zgodnych z normami Euro 6.

A kary? Przede wszystkim przewoźników ukarano finansowo. Część brytyjskich firm dostała też kary dodatkowe, w postaci zatrzymania licencji na okres najbliższego roku.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. spiek napisał(a):

  Znam pewną małą Angielską firmę bazującą na Renault Midlum-ach. Wszystkie co do jednego mają niesprawne pompy Ad-Blue a właściciel ma już dość ich kosztownych wymian. Wszystkie jeżdżą z niespawanym systemem i póki co się udaje. Będzie się martwił jak go złapią. Pewnie naprawi jedną sztukę, przejdzie przegląd, pompę wymontuje i będzie czekała do następnej przymusowej naprawy innej ciężarówki.

 2. Prawda o głupocie napisał(a):

  Niestety w Polsce nie mamy służb kontrolnych z prawdziwego zdarzenia więc tu wszystko na niby , żaby na aby , aby a rak byle jak !

 3. Kogut napisał(a):

  Spiek wszysko fajnie pieknie to o czym piszesz tylko walek nie przejdzie bo z marszu jest kontrola na yardzie firmowym pozostalych ciezarowek. Tak zamkneli ostatnio pewna firme pod manchesterem ok 20 truckow i ban na 10lat. Moj stary tez ostatnio emulayor kazal wymonyowac w aso renowki bo zaden mechanik nie chcial sie tego podjac bo tak bylo ladnie ukryte i wkomponowane w kable jak by z fabryki wyjechalo a koszty przy mandacie baz banie sa za wysokie. Kwestia czasu a renowki beda staly pod platem bo licencja bedzie close na dlugo

 4. El Pieso napisał(a):

  W czym jest problem, bo nie ogarniam?
  Oni jeżdżą z pustym zbiornikiem AdBlue czy co?
  Bo rozumiem że dobrze zabunkrowany emulator da się wykryć po symptomach, a jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żeby z czujnikiem NOxów latali?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.