OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Sierpień, 2018

Sześciocylindrowa Scania o mocy 540 KM – nowy wariant silnika pokazany przy okazji premiery w Brazylii

Scanie nowej generacji właśnie zadebiutowały na rynku południowoamerykańskim. Wraz z nimi pokazano zaś zupełnie nowy wariant silnika, który jak na Scanię może wręcz zaskakiwać.

Dotychczas Scanie o mocy powyżej 500 koni mechanicznych miały tylko i wyłącznie silniki ośmiocylindrowe. Były to słynne motory o układzie widlastym, mające aż 16 litrów pojemności. Tymczasem na brazylijskiej prezentacji nowego modelu pojawił się pojazd o oznaczeniu S540. Okazała się to ciężarówka 13-litrowa, mająca silnik rzędowy, sześciocylindrowy.

540-konny motor rzędowy osiąga aż 2700 Nm. Jest to wartość naprawdę wysoka, a przy tym dokładnie taka sama, jak w 520-konnym silniku V8. Po nowym wariancie mocowym można się więc spodziewać całkiem niezłej dynamika.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że na brazylijskich drogach praktycznie nie spotyka się Scanii z silnikami V8. Są one po prostu zbyt kosztowne i niemal każdy wybiera tam silniki rzędowe, nawet do zestawów z dwiema naczepami. Sam za siebie mówi też fakt, że w Brazylii oferowany jest tylko jeden, 620-konny wariant V8, a w Europie są one aż cztery.

Teraz tylko pozostaje pytanie, czy warianty R540 oraz S540 zostaną zaprezentowane także w Europie. Sądząc po rosnącej popularności ponad 500-konny silników, a także po bardzo wysokich cenach Scanii z silnikami V8, wydaje się to jak najbardziej możliwe.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

  1. Piotr napisał(a):

    Ciekawi mnie jaką norme Euro spelnia ten nowy silnik 540km

  2. daniel napisał(a):

    Niemcy juz mieszaja w Scani najpierw strajk w odlewni V8 a teraz rzedowe 540. Czekam kiedy do MAN zaczna montowac te silniki. Wszedzie musza swoje lapy wsadzic. 14 biegowe skrzynie juz wsadzili do zemsty hitlera i jakos to kiepsko dziala. Na sile beda to kwadratowe gowno probowali ulepszyc ale MAN zawsze bedzie tylko MANEM

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.