System Punktów Szybkiego Mocowania – przydatne wyposażenie busa od firmy Moto Wektor

system_psm_moto_wektor_busy_3

Na wstępie pozwolę sobie na takie kontrowersyjne stwierdzenie, że „busy” jeżdżące na międzynarodówce stanowią jedno z najciekawszych osiągnięć naszych transportowców. Co by bowiem o tego typu formie transportu nie mówić, wymyślenie, że do samochodu dostawczego można doczepić kabinę sypialną oraz zabudowę na nawet 10 europalet, a następnie obsługiwać tym w formie przerzutów całą Europę, to pomysł naprawdę niebanalny, a jednocześnie udany. Firm świadczących tego typu usługi bezsprzecznie nie brakuje, wiele z nich całkiem nieźle radzi sobie na rynku, a także dysponuje nowoczesnym sprzętem. Trzeba też wspomnieć o tysiącach kierowców i innych osób, które znalazły w tej branży zatrudnienie.

Trudno się więc dziwić, że producenci wszelkiego rodzaju zabudów do lekkich pojazdów użytkowych nieustannie zabiegają o względy „busiarzy”, starając się udoskonalać auta jeżdżące na przerzutach i jeszcze lepiej dopasowując je do ich specyficznej pracy. Jak natomiast powszechnie wiadomo jest to praca wyjątkowo różna, bo na stosunkowo niewielkich skrzyniach wozi się przecież wszystko – od malutkich paczek, po towary niemalże wielkogabarytowe. I żeby takie ładunki najróżniejszych rozmiarów można było łatwo zamocować, oszczędzając sobie w ten sposób problemów z BAG, firma Moto Wektor z Bielska-Białej postanowiła przygotować coś specjalnego, mianowicie system Punktów Szybkiego Mocowania (PSM).

System PSM bazuje na bogatych w otwory listwach rozmieszczonych wzdłuż i wszerz podłogi zabudowy. W listwy te wsuwa się specjalne uchwyty do ładunku, wybierając na nie tak naprawdę dowolne miejsce. Wszystko trwa dosłownie kilka sekund i pozwala dopasować punktu mocowania do przewożonego ładunku. Zalety takiego systemu są oczywiste – dzięki niemu możemy idealnie rozplanować umiejscowienie ładunku na zabudowie, łatwo go zabezpieczając i oszczędzając w ten sposób zarówno czas, jak i miejsce. Szczególnie przy dzisiejszych stawkach za lekki transport, które coraz częściej skłaniają firmy do poszukiwania doładunków, może być to rozwiązanie bardzo pomocne. W systemie PSM ilość miejsc mocowania pasów jest bowiem niemalże nieograniczona i tym samym każdy przewożony element może zostać osobno zabezpieczony. Co ważne, Moto Wektor gwarantuje taką samą wytrzymałość tych mocowań, jak w przypadku konstrukcji na stałe montowanych do podłogi. Wszystko można zobaczyć poniżej.

system_psm_moto_wektor_busy_1 system_psm_moto_wektor_busy_2 system_psm_moto_wektor_busy_3 system_psm_moto_wektor_busy_4 system_psm_moto_wektor_busy_5 system_psm_moto_wektor_busy_6