OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Styczeń, 2014

System ProViu od koncernu Continental – nowatorski i ostateczny sposób na “martwy punkt”

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że koncern Continental zajmuje się produkcją nie tylko opon do wszelkiego rodzaju pojazdów, lecz także dostarczaniem pełnego szeregu podzespołów elektronicznych. Firma ta jest zresztą właścicielem VDO, wiodącego europejskiego producenta na przykład prędkościomierzy, tachografów, czy desek rozdzielczych do autobusów. Teraz natomiast Continental zaprezentował nowy system ProViu ASL360, który ma całkowicie wyeliminować z ciężarówek tzw. “martwy punktu”.

continental_proviu_01 continental_proviu_02

 

 

 

 

 

Opracowany przez niemiecki koncern system oparty jest na czterech kamerach obserwujących wszystko co znajduje się wokół pojazdu. Jego wyjątkowość polega jednak na tym, że komputer potrafi połączyć te cztery obrazy w jeden, umożliwiając kierowcy zobaczenie ciężarówki od góry, wraz z całym otoczeniem. Otrzymany w ten sposób “widok z lotu ptaka” może być doskonałym ułatwieniem przede wszystkim dla kierowców dystrybucyjnych, którzy każdego dnia zmagają się z pozastawianymi wjazdami, śpieszącymi się pieszymi i szalonymi rowerzystami.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. gfsdg napisał(a):

    dobre i to. choć w zasadzie wystarczy dobry zestaw luster. kamerka cofania z możliwością po prostu sterowania kątem ustawienia tak jak można sterować ustawieniami lustere – wszystko pod jednym palcem. martwe pole praktycznie nie istnieje z boków. wystarczy wychylić gały w lewo lub spojrzeć w prawe boczne lustro, oraz lewe lusterko szerokokątne. mamy też przednie lustro do widzenia przodu pojazdu które najczęściej jest tak źle zamontowane że nie spełnia żadnej funkcji bo nie da się nim tak sterować by je ustawić by tę funkcję spełniało więc jest ozdobą dla towarzyski podróży by nie musiała przeglądać się w swoim smartfonie.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.