Świąteczny konwój Coca-Coli z ciężarówką na prąd – Scania P25 w symbolicznej akcji

Świąteczne konwoje Coca-Coli to akcja marketingowa znana już od wielu dekad. Kiedyś stanowiły one jedną z nielicznych okazji, by spotkać w Europie najprawdziwszy ciągnik siodłowy z Ameryki, z kabiną umieszczoną za silnikiem, a przy tym z wyjątkowym oświetleniem. Teraz jednak Coca-Cola postanowiła podążać za trendami i przygotowuje się pierwszy tego typu konwój z udziałem ciężarówki elektrycznej.

Wydarzenie tego typu będzie miało miejsce w Szwajcarii i weźmie w nim udział całkowicie elektryczna Scania 25P. To dokładnie ten pojazd, który możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu, wraz z elektrycznym agregatem marki Carrier oraz windą rozładunkową zasilaną z akumulatorów. Samochód ma dostarczyć świąteczne stoiska Coca-Coli do łącznie 20 lokalizacji i objedzie górski kraj praktycznie dookoła, każdego dnia zatrzymując się gdzieś indziej. Na szczęście jednak Szwajcaria jest na tyle mała, że około 300-kilometrowy zasięg Scanii 25P nie powinien stanowić większego problemu.

Ten szwajcarski pomysł nie jest żadnym przypadkiem. Coca-Cola generalnie bardzo mocno inwestuje w elektryczne ciężarówki, chcąc być w tym zakresie jednym ze światowych pionierów. To również dlatego firma zaczęła ostatnio odbierać elektryczne podwozia Renault Trucks Gamy D E-Tech. Pojazdy te będą wykonywały normalną pracę dystrybucyjną na terenie Belgii, obsługując głównie miejskie trasy i przejeżdżając do 150 kilometrów na jedną zmianę.