STW Drift Team rozszerza flotę, czyli już dwa driftujące Volva z serii FM oraz oklejony autobus Jelcz 181M

volvo_fm_stw_drift_inter_cars

Zespół STW Drift Team zasłynął jakiś czas temu Volvem FM12 profesjonalnie przygotowanym do zawód w jeździe bokiem. Ciężarówka miała 12-litrowy silnik wzmocniony do 700 KM, 3000 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a także wzbogacone spojlerami nadwozie, robiąc ostatecznie naprawdę piorunujące wrażenie. Teraz owe wrażenie będzie jednak jeszcze większe, bo STW Drift Team postanowiło „rozszerzyć flotę”. Przy okazji imprerzy Inter Cars Motor Show, która w dniach 6-7 września odbyła się na warszawskim Lotnisku Bemowo, STW Drift Team zaprezentował aż dwie ciężarówki, driftujące w parze. Do FM12 pierwszej generacji dołączył tzw. „chińczyk”, którego w akcji można zobaczyć na powyższym zdjęciu (źródło: Inter Cars).

Co ciekawe, to nie jedyne wielotonowe „rozszerzenie floty”, którym może pochwalić się STW Drift Team. W przygotowaniu jest bowiem Jelcz 181M, którego opisywałem już pokrótce TUTAJ. 18-metrowy autobus jeździ już w firmowych barwach, co można zobaczyć na poniższym zdjęciu z Facebooka STW Drift Team. Czy będzie on jednak driftował tak samo jak ciężarówki? Tego na razie nie wiadomo.

stw_drift_team_jelcz_181m

Przy okazji mała ciekawostka – wiedzieliście, że driftujące FM12 to bardzo interesujący egzemplarz z pierwszych miesięcy produkcji tego modelu? Auto już w 1998 roku trafiło jako autotransporter do firmy ATF Heavy Transport, będąc pierwszym tego typu wydaniem nowej serii FM w naszej części Europy. Osobom zainteresowanym flotą ATF Heavy Transport polecam TEN artykuł, w którym dokładniej opisywałem najnowsze zakupy tej firmy.