Straż Graniczna: Przewożony w cysternie Syryjczyk uratowany na przejściu granicznym w Korczowej

Straż Graniczna opublikowała na swoim serwisie internetowym komunikat o rzeczy bardzo nieprzyjemnej, mianowicie próbie nielegalnego przewiezienia Syryjczyka z Ukrainy do Niemiec wewnątrz rozgrzanej cysterny. Wszystko mogło zakończyć się naprawdę tragicznie.

nielegalny_syryjczyk_w_cysternie

6 sierpnia o godz. 7.30, na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariuszka SG pełniąca służbę na kierunku wjazdowym do Polski usłyszała głos osoby wołającej o pomoc, dochodzący z wnętrza cysterny, która podjechała do odprawy. Wewnątrz znajdował się uwięziony mężczyzna.

Zaraz po wyciągnięciu z cysterny mężczyzna stracił przytomność. Był w stanie skrajnego wycieńczenia, ponieważ temperatura wewnątrz zbiornika, w którym przebywał, była bardzo wysoka. Brakowało też powietrza. Funkcjonariusze SG natychmiast podjęli działania ratunkowe, udzielając mężczyźnie pierwszej pomocy do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Jarosławiu. Aktualnie stan jego zdrowia jest stabilny.

Z zebranych informacji wynika, że mężczyzna, który nielegalnie i w ukryciu przekroczył granicę, to obywatel Syrii studiujący na Ukrainie. Zdecydował się na tak desperacki krok, jakim była podróż w cysternie, narażając swoje życie i zdrowie, ponieważ chciał dotrzeć do Niemiec.

Obecnie Straż Graniczna wyjaśnia wszelkie okoliczności sprawy.

Źródło: Straż Graniczna