OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 31 Październik, 2016

Stawki OC mają w 2017 roku jeszcze bardziej wzrosnąć – wszystko przez rosnące odszkodowania

wypadek_slowacja_23_imigrantow

Tegoroczne podwyżki składek za ubezpieczenie OC były dla wielu osób bardzo nieprzyjemną niespodzianką. Wszystko to jednak rozgrzewka przed tym, co może czekać nas w przyszłym roku. Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła bowiem ubezpieczycielom uwagę na konieczność zmiany podejścia do kwestii odszkodowań.

Z ubezpieczenia OC mamy teraz otrzymywać nie tylko pieniądze na naprawę samochodu, ale także odszkodowanie za straty na zdrowiu, czy nawet dożywotnią rentę. Zasada będzie taka, że OC pokryje po prostu wszystkie starty wyrządzone przez dane zdarzenie. Żeby natomiast te wymagania spełnić, ubezpieczyciele będą potrzebowali dodatkowo ponad miliard złotych rocznie. Skąd wziąć te pieniądze? Oczywiście podwyższając ceny polis.

Wstępnie mówi się, że stawki wzrosną w przyszłym roku od 30 do aż 100 proc., w zależności od pojazdu oraz jego właściciela. Szczególnie mocno odczują to posiadacze starszych samochodów, osoby młode oraz osoby z wypadkową historią.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 16 komentarzy

 1. POLAK napisał(a):

  Posiadając kilka aut ja jako ich właściciel jestem osobą z wypadkową historią 😀 I tak kierowcy robią szkody a ja za to dostaje po dupie. POLSKA!!!! I coraz bardziej zastanawiam się o przeniesieniu firmy do Czech.

 2. TED napisał(a):

  Może czas skończyć z tymi przymusowymi śmiesznymi ubezpieczeniami ? Całą szkodę niech pokrywa sprawca wypadku.Jeśli go nie stać to będzie spłaca do końca życia . Liczba wypadków pewnie spadnie o 90% ? Ubezpieczenia OC/AC powinny być zakazane generują tylko brawurową i nieodpowiedzialną jazdę .

 3. Wolf napisał(a):

  Jak dla mnie OC nie powinno się płacić od samochodu tylko od kierowcy. Czyli auto może być własnością firmy X i np kierowca musi mieć wykupione ubezpieczenie OC żeby mógł się poruszać jakimkolwiek autem. W ten sposób kierowca który np wykonując prace spowodował kilka kolizji orz np pożyczył auto od kolegi np z hakiem wziął tym autem cofając uszkodził inny pojazd nadal jest bezkarny a dodatkowo posiadając prywatnie jakąś osobówkę ma max zniżek i jest super kierowcą. AC zostawił bym tak jak jest. Osobiście uważam że to jest ta kwestia która ktoś w końcu powinien zacząć analizować. Masz wykupione prywatne OC możesz jeździć, narozrabiasz, to następna składka będzie wyższa aż się nauczysz albo odpuścisz.

 4. Jaco napisał(a):

  Wolf,tak jak napisał jest wlasnie w Anglii,bardzo dobre rozwiązanie.

 5. VelS napisał(a):

  Tez jestem za tym by OC było kierowcy a nie auta. Tu nawet logika jest za tym bo rzecz czyli auto nie może ponosić odpowiedzialności cywilnej. Jednak dostrzegam poważne ALE, które podaje pod Wasze uwagi.
  Pomyślcie wypadek powoduje kierowca Antek, który akurat miał OC ważne do wczoraj, ale jego brat bliźniak ma OC wciąż ważne więc… i tu puszczamy wodze fantazji.Pole do kombinacji nie do opisania. To tak jak sprzedam/kupie punkty z fotoradaru. Z OC na auto się tak nie da.
  Powstaje też dylemat kto miałby kupić OC. Każdy posiadacz prawa jazdy? Czy Szofer który siedzi w więzieniu też musi kupić OC Czy Zosia, która wyszła za Ahmeda i wyjechała do Maroka z polskim prawem jazdy też. A Helmut co mieszka u kochanki Szczecinie i jej furą na polskich blachach jeździ. Wiem przeginam ale życie niesie za sobą i takie przypadki i wiele innych o których nawet nam się nie śniło.
  OC na auto niestety wygrywa prostotą systemu.

 6. rys-mys napisał(a):

  A tak naprawdę to w tej chwili stawki OC już poszybowały niebotycznie!!!!
  Oto przykład na moim własnym grzbiecie doświadczony – W końcu lipca tego roku ubezpieczyłem autko za niecałe 600zł. W końcu września ubezpieczyłem drugie autko o podobnych parametrach ,a nawet o 3 lata młodsze, ta sama pojemność silnika. W tej samej Firmie – ubezpieczalni zapłaciłbym ponad 1800zł czyli plus 200%!!! Ledwo udało mi się w innej zapłacić 1200zł. I usłyszałem ,że to jeszcze nie koniec – ciąg dalszy nastąpi.
  Podobnie się bedzie miało z moim busidłem – stawka wysoko w górę. Ale stawki frachtowe nie zwyżkują, bo nie. Pokazują tylko tabelki ,że w Polsce BYŁY tanie ubezpieczenia np. na poziomie 150€, wobec 400€ w innych krajach . Ale jaka jest minimalna płaca w Polsce??? A w innych krajach??? niedługo Ubezpieczenie OC przewyższy wartość co poniektórych samochodów !! i będzie pozamiatane, i spokój na drogach , bo ruch się zmniejszy.

 7. LUB napisał(a):

  WOLF ma racje. oc na kierowce.

 8. Piotr napisał(a):

  Ilość aut się nie zmniejszy, a powiększy się patologia jeżdżąca bez ubezpieczenia.

 9. Marek napisał(a):

  A kiedy bedzie tak jak w Holandii ze kampera czy cabrio opłacam podatek i oc np od marca do września jak go używam a nie przez cały rok jak wPolsce?
  Motor tez. Albo przyczepka co stoi mi na podwórku i 4x w roku jej używam gdzie 3 tablica z auta na przyczepkę i mogę tak jechac ehh Polska

 10. Bart napisał(a):

  Dobra zmiana i 500+

 11. mohamed napisał(a):

  Bart proszę wytłumacz mi co ma 500+ wspólnego z ubezpieczeniami.moze podasz jakies wiarygodne info ile z polisy idzie do budżetu.proponuje jeszcze raz przeczytać artykuł a jesli nadal nie rozumiesz to poproś kogoś zeby ci to wytlumaczyl.

 12. Tołdi napisał(a):

  Dlaczego skrzętnie pomija się fakt, iż z roku na rok zmniejsza się liczba zdarzeń drogowych czyli wypadków i kolizji, a tym samym wartość wyrządzonych szkód w mieniu ale przede wszystkim zdrowiu i życiu??? Auta mamy coraz młodsze, nowocześniejsze, bezpieczniejsze a statystyki prowadzi chociażby polska policja. Więc kto tu kogo robi w wała się pytam?

 13. mirrrek napisał(a):

  Posiadając dwa auta mam wykupione ubezpieczenie ochrony prawnej od D.A.S. Na OC niestety świat się nie kończy…

 14. lulek napisał(a):

  Płace 469 zł za OC , auto ma 10 lat. W 2017 zapłacę 449 zł za OC za to samo auto. Ludzie sprawcie ile będziecie płacić i potem narzekajcie. Słuchacie bełkotu dziennikarzy, a oni lubią wszystko wyolbrzymiać.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.