OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Styczeń, 2017

Stawka OC zależna od ilości punktów karnych – posłowie mają przygotować stosowny projekt przepisów

akcja_bus_truck_1

Pomysł uzależnienia stawki OC od ilości punktów karnych wkrótce przerodzi się w projekt nowych przepisów. Zapowiada to poseł Adam Abramowicz (PiS), zasiadający na co dzień w Parlamentarnym Zespole na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Jak twierdzi, tylko w ten sposób wzrost stawek OC może przestać uderzać w przeciętnych obywateli, dotycząc tych, którzy naprawdę powinni płacić więcej.

Choć jest też pewien problem. Jak podkreślają firmy ubezpieczeniowe, wprowadzenie powyższego systemu wymaga oparcia go na danych z nowego rejestru CEPiK. Ten natomiast jest w przygotowaniu już od wielu lat, zaliczając opóźnienie za opóźnieniem. Ostatni planowy termin mówił o początku właśnie tego roku, lecz w ostatniej chwili “premierę” przesunięto na połowę roku 2018. Dodam, że od wprowadzenia do użytku nowego systemu CEPiK będą zależały także zmiany w szkoleniach dla kierowców, wprowadzające dwuletni okres próbny.

Pytaniem pozostaje też jak wyglądałyby w tej sytuacji stawki za ubezpieczenia dla firm. Dzisiaj, kiedy liczy się ilość szkód w danym okresie, ubezpieczyciele często wyliczają średnią szkodowość kierowców z danego przedsiębiorstwa. Czy z punktami karnymi będzie podobnie?

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. VelS napisał(a):

  Barany! Przerejestruję na teściową. Ona ma 0 punktów od 20 lat. Nie ma prawa jazdy.

 2. Dawid napisał(a):

  Jak masz zero punktów to z miejsca powinny dać maksymalne zniżki, nawet dla młodych kierowców. Sam nie mogę teraz auta na siebie zarejestrować (mam poniżej 25lat) bo więcej bym wydał w skali roku na OC niż za benzynę. A jeżdżę nieswoim autem już 5lat bez żadnej stłuczki i bez mandatu jak do tej pory.

 3. Diabeł napisał(a):

  Każdy “news” dotyczący ułatwiania życia Krajanom przez włodarzy przekonuje mnie, że rządzą nami debile, którzy powinni być izolowani od ludzkości. Najlepiej na Saturnie.

 4. orys napisał(a):

  To rozwiazanie jest bez sensu dopoki ubezpieczenie jest na pojazd a nie na kierowce. Bo co za problem zarejestrowac auto na dziadka, ktory ma zero punktow bo od 30 lat nie siedzial za kolkiem?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.