OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Lipiec, 2018

Statystyki na temat parkingów dla ciężarówek w Niemczech – nieprawidłowości jest cała masa!

VEDA to niemieckie stowarzyszenie firm prowadzących tak zwane “autohofy”. I właśnie ta organizacja opublikowała raport, który prezentuje parkingową sytuację w kraju. Przyjrzyjmy się więc, jakie wypływają z niego wnioski.

Rzecz pierwsza to statystyki dzienne. Szacuje się, że każdego dnia ponad 100 tys. samochodów ciężarowych potrzebuje miejsc parkingowych przy niemieckich autostradach. Niestety, aby wypełnić te potrzeby, miejsc musiałoby być o 30 tys. więcej niż obecnie.

Jakie są tego następstwa? Brak odpowiednich warunków do postoju podawany jest jako jeden z głównych powodów niedoboru kierowców ciężarówek w Niemczech. Trudno się zresztą dziwić, skoro każdego dnia około 15 proc. kierowców ciężarówek spędza w Niemczech noc na parkingach bez najmniejszego zaplecza sanitarnego.

VEDA zwraca także uwagę na problemy z bezpieczeństwem. Mówi się tutaj o stałym wzroście kradzieży i działaniu całych grup przestępczych, które specjalizują się w rabowaniu ładunków z ciężarówek. Roczne straty generowane z tego tytułu przekroczyły już miliard euro.

Bezpieczeństwo dotyczy też kwestii wypadków. Tutaj problemem jest przede wszystkim parkowanie na pasach zjazdowych lub awaryjnych. Jak wylicza VEDA, ilość śmiertelnych zdarzeń z udziałem niewłaściwie zaparkowanych ciężarówek wzrosła o aż 20 procent.

Jakie są perspektywy na przyszłość? Mówiąc krótko, bardzo słabe. Biorąc pod uwagę rozwój gospodarki oraz handlu międzynarodowego, każdego roku potrzebne będzie 4 tys. dodatkowych miejsc parkingowych. Jednocześnie już wiadomo, że plany budowy miejsc parkingowych nie przewidują nadążania za tą potrzebą.

VEDA zaznacza też, że sieć niemieckich parkingów nie do końca odpowiada potrzebom kierowców. Szacuje się bowiem, że ponad 50 proc. kierowców ciężarówek nie potrzebuje parkingów z dostępem do sklepów, czy restauracji. Tymczasem aż 60 proc. wszystkich pojazdów stoi na parkingach, które oferują takie usługi.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Pk napisał(a):

  Mogę im za free bardziej szczegółowy raport przedstawić, szczególnie o parkowaniu wieczorem i w nocy

 2. Ja napisał(a):

  Mówiąc krótko mówiąc …. ,:-)

 3. Łysy napisał(a):

  a no bo jak się robi na parkingu miejsca dla 30 osobowek,20 dla ciężarówek, połowa powierzchni to trawa, No oczywiście ciężarówki przy autostradzie a osobowki dalej od niej bo ciszej i spokojniej to tak jest…. Więcej zakazów wyprzedzania jeszcze niech dadzą , i zwężek z ograniczeniem do 60kmh i będzie git

 4. dono napisał(a):

  Plakac sie chce. Takiego syfu, jak jest teraz z miejscem, to nie bylo. Do tegp rzadko powiekszaja, a jedynie odnawiaja.

 5. kitty napisał(a):

  Narzekacie na Niemieckie parkingi,w Polsce dopiero jest dziadostwo.Jakby cały tranzyt przerzucić z Niemiec do Polski,wtedy by się działo…

 6. Rosa napisał(a):

  Niemcy to swiatowy lider jezeli chodzi o dostepnosc miejsc parkingowych! Kiedy o godz. 20 wjezdzam na parking, to mam tyle miejsc do wyboru, ze godzine zastanawiam sie ktore wybrac..

 7. pstPL71 napisał(a):

  Zaplecze sanitarne nawet jeśli jest zapewnione, musi być uszanowane przez samych korzystających. Przyklad:
  Parkuję swój zestaw o godz. 17:00 na parkingu z zapleczem sanitarnym. Akurat odbywa się serwis tego zaplecza.
  17:30 – czyściutko, pachnąco (he he), miodzio…
  20:00 – wieczorny wypad do klopa, jest gitara. Miejsc na parkingu dla ciężarowych już nie ma od 18tej. Na “osobówkach” tylko dla wózkersów miejsca wolne czyli standardzik.
  W związku z awizacją rozładunku na konkretną godzinę, po 13h pauzy wchodzę do toalety na poranny serwis truckera i niestety rzygać się chce. Obsrane nawet ściany!
  Mało tego! Śmietnik jaki po sobie zostawiają kierowcy w rajkach to jest dramat!
  Chamstwo, wiocha umysłowa i lenistwo jakich mało. Smród szczocha wszechobecny bo księciu Pan kiero za 7k/m-c nie miał siły dojść do trawy lub kibla po serwisie.

  Wniosek:
  W dupiu mam parking z zapleczem. Wolę parking z miejscem do parkowania po godz. 22iej bez zaplecza. Poradzę sobie 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.