transfactor3665
Opublikowane 28 Listopad, 2017

STAS postawi w Polsce fabrykę naczep – belgijski specjalista od wywrotek kupił działkę w Bochni

naczepa_stas_ferrostar

Belgijska firma STAS, specjalizująca się w naczepach samowyładowczych, zbuduje w Polsce swój zakład produkcyjny. Zostanie on ulokowany w Bochni, w województwie małopolskim.

Dotychczas STAS wytwarzał swoje pojazdy w Belgii, Niemczech oraz Rumunii. Teraz natomiast Belgowie zakupili 5-hektarową działkę w Bochni, wycenioną 4 miliony złotych. Jak podają lokalne władze, stanie tam nowy zakład produkcyjny mający zatrudniać do 80 osób.

Dlaczego STAS zainwestował właśnie w naszym kraju? Wszystko ma tłumaczyć ogromny potencjał sprzedaży naczep w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto z uwagi na szeroką ofertę wywrotek oraz naczep z ruchomą podłogą, STAS chce nawiązać bliższą konkurencję z polskimi producentami.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Arek napisał(a):

    A polski pozal sie Boze rzad jeszcze podatki im zamrozi…zrobil bym jak oni ..placa mibimalna belgijska pelne podatki a jak nie won

  2. Oskarotal napisał(a):

    Zachodnie firmy juz przenoszą produkcję naczep do Polski, aby być bardziej atrakcyjnym dla Wieltona kiedy będzie ich wykupował. Chyba jedna z niewielu Polskich firm która dość ładnie zaczyna, a właściwie jest w trakcie ekspansji na europe-świat.

Odpowiedz