OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 3 Grudzień, 2018

Staranował przydrożne barierki, zatrzymał się na tarasie motelu – kierowca ciężarówki był pijany

Mając ponad 2 promile alkoholu, 54-letni kierowca nie był w stanie opanować swojego Iveco Stralis z naczepą. W czasie przejazdu drogą krajową nr 5, ciężarówka zjechała na chodnik i staranowała kilkanaście barierek stojących w miejscowości Głuchowo. Na koniec zestaw uderzył w taras przydrożnego motelu, dopiero wtedy na dobre się zatrzymując.

Oto komunikat Komendy Powiatowej Policji w Kościanie:

W niedzielny wieczór około godz. 22:10 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Głuchowie na drodze krajowej nr 5. Widok, który zastali na miejscu funkcjonariusze był bardzo poważny. Ciągnik siodłowy marki Iveco z załączoną naczepą stał częściowo na parkingu pobliskiego lokalu gastronomicznego.

Wstępnie ustalono, że kierujący ciągnikiem siodłowym Iveco z naczepą, 54-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego stracił panowanie nad prowadzonym zestawem, zjechał z drogi na chodnik, uszkadzając barierki ochronne. Zestaw zatrzymał się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów chodnikiem, przy tarasie lokalu mieszczącego się na tej ulicy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kierujący już stracił prawo jazdy. Na szczęście w chwili zaistnienia całego zdarzenia na chodniku nikogo nie było. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

Dokładniejsze zdjęcia znajdziecie poniżej: