OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Maj, 2019

Sprawdzono 52 pojazdy i zatrzymano 40 dowodów – wyniki kontroli stanu technicznego

Na 52 pojazdy aż 40 wymagało zatrzymania dowodu rejestracyjnego w związku ze złym stanem technicznym. Tak negatywne statystyki odnotowano w czasie trzydniowej akcji kontrolnej, przeprowadzonej na drogach przez rzeszowskie ITD.

W działaniach wykorzystano mobilną stację diagnostyczną, użyczoną przez WITD Katowice. Jak jednak zapowiada poniższy komunikat, już wkrótce takie użyczanie nie będzie konieczne, gdyż do użytku trafi kolejne kilkanaście urządzeń tego typu.

Komunikat GITD:

52 skontrolowane pojazdy i 40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekt trzydniowej akcji rzeszowskiej ITD na podkarpackich drogach. Usterki ujawniono dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej w kraju mobilnej stacji diagnostycznej.

Urządzenie należące od niedawna do śląskiej ITD wywołało spore zaskoczenie  wśród niektórych kierowców poruszających się drogami w Rzeszowie, a także koło Dębicy.

Przez trzy dni przez mobilną stację diagnostyczną przejechały w sumie 52 auta. Tylko 12 z nich pozytywnie przeszło badanie stanu technicznego. W 40 pojazdach stwierdzono usterki skutkujące zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

W 21 samochodach inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, w 14 niesprawny układ hamulcowy i zawieszenia, a w 15 niesprawny układ kierowniczy. Niektóre pojazdy miały także nadmiernie zużyte bieżniki opon lub przekraczały dopuszczalne normy zadymienia spalin.

Mobilne stacje ITD dają możliwość przeprowadzenia kontroli na drodze w stopniu porównywalnym do badania na stacjonarnej stacji diagnostycznej. Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje zakup kolejnych 16 nowoczesnych mobilnych jednostek diagnostycznych w ramach realizowanego projektu „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego”. Docelowo takie urządzenie będą posiadały wszystkie Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego w kraju.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: